Świąteczne konkursy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3...

  Świąteczne konkursy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łowiczu [ZDJĘCIA]

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Świąteczne konkursy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łowiczu [ZDJĘCIA]
  1/18
  przejdź do galerii

  ©ZSP nr 3 Łowicz

  Jak co roku zbliżające się święta Bożego Narodzenia są dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łowiczu inspiracją do przygotowania kalendarzy i wieńców adwentowych oraz dekoracji stołów.
  - Swoje umiejętności, pomysłowość i zdolności artystyczne młodzież mogła zaprezentować biorąc udział w konkursach szkolnych: „Aranżacja stołu świątecznego” oraz na wieńce i kalendarze adwentowe - informuje Justyna Rutkowska, nauczycielka z powiatowej "trójki". - Ich celem było pobudzanie i rozwijanie kreatywności, wyrabianie poczucia estetyki, pielęgnowanie tradycji świątecznych oraz umiejętność współpracy w zespole.

  Młodzież przygotowała różnorodne aranżacje stołów, wykorzystując często naturalne materiały, np. sznurek, koronki, drewno, szyszki, ale nie zabrakło też tradycyjnego spojrzenia na stół świąteczny, na którym pojawiły się ozdoby w czerwieni i w złotych barwach.

  Najciekawszy stół przygotowały uczennice: Paulina Kroc i Aleksandra Piaskowska z klasy III technikum hotelarskiego. Drugie miejsce przyznano Martynie Wojdzie i Aleksandrze Lubikowskiej z klasy II technikum żywienia i usług gastronomicznych, a trzecie przypadło w udziale Aleksandrze Szczepanik i Dominice Osówniak z klasy I klasy technikum hotelarskiego.

  Najładniejszy wieniec wykonała natomiast Aneta Nowakowska z klasy II technikum żywienia. Na podium znalazła się także jej koleżanka klasowa Martyna Gałązka oraz Angelika Sawicka z klasy IV technikum hotelarskiego.

  Konkurs na kalendarz adwentowy wygrał Jakub Nowak z klasy II technikum żywienia ex aequo z Adrianem Voźniukiem z klasy III o profilu kucharz. Druga była Paulina Pryk z klasy IV TUF, a trzecia Dominika Osówniak z klasy I TH.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo