Świetne widowisko, ale porażka PGE Skry Bełchatów [ZDJĘCIA]

Nie pomogły wskazówki trenera Mieszko Gogola. Bełchatowscy siatkarze przegrali mecz PGE Skra Bełchatów
Siatkówka. W pierwszym meczu nowego sezonu we własnej hali siatkarze PGE Skry Bełchatów przegrali z Wartą Zawiercie 1:3.

Każdy set na przewagi

Jak bardzo to był wyrównany mecz niech świadczy fakt, że każdy set kończył się na przewagi. Tylko pierwszy set wygrali faworyzowani gospodarze. Było 13:9 dla PGE Skry, później 16:14, ale goście odrobili straty i wyszli na prowadzenie 19:17 i 20:18. Od tego stanu cztery kolejne punkty zdobyli podopieczni trenera Mieszko Gogola. Warta jeszcze prowadziła 23:22. Ataki Milana Katicia i Milada Ebadipoura zapewniły wygranie seta.
W drugiej partii bełchatowianie prowadzili 17:15, ale po kilku następnych nieudanych akcjach przegrywali 18:19. PGE Skra opanowała nerwy i miała piłkę setową 24:23. Błąd w bloku popełnił Grzegorz Łomacz, zablokowany został atak Milana Katicia i znów Milan źle przyjął piłkę. Warta wygrała seta.
Już trzypunktowe prowadzenie gospodarze wypracowali w secie trzecim - 19:16. Szybko jednak je stracili. Znowu mieliśmy walkę na przewagi, znowu siatkarze dostarczyli ogromnych emocji. Świetnie rozgrywał Maximiliano Cavanna, bardzo dobrych wyborów dokonywał też Grzegorz Łomacz. Przy remisie 24:24 punktowe atak gości i błąd w przyjęciu Kacpra Piechockiego dały wygraną Warcie. Roztrwoniła dużą przewagę drużyna PGE Skry w czwartej partii. Prowadziła 5:1, 9:5, 15:13. Przy stanie 19:19, mniej błędów popełniali goście. Zdobyli cztery ważne punkty i prowadzili 23:20. Wygrali seta do 23 i mecz za trzy punkty. Szkoda. Mecz trwał 134 minuty.

MVP meczu został wybrany Mateusz Malinowski z Warty Zawiercie, który zdobył 30 punktów.

PGE Skra Bełchatów – Warta Zawiercie 1:3 (27:25, 24:26, 24:26, 23:25)

PGE Skra: Grzegorz Łomacz 1, Milad Ebadipour 17, Norbert Huber 11, Dusan Petković 23, Milan Katić 13, Mateusz Bieniek 13, Kacper Piechocki (l) oraz Robert Milczarek (l), Mikołaj Sawicki, Karol Kłos 1. Trener: Mieszko Gogol.Trener: Mieszko Gogol.
Inne mecze: AZS Olsztyn – Ślepsk Suwałki 0:3, Czarni Radom – Trefl Gdańsk (mecz zakończył się późnym wieczorem, Jastrzębski Węgiel – Resovia Rzeszów 3:0, Cuprum Lubin – Verva Warszawa 2:3, Zaksa Kędzierzyn-Koźle – MKS Będzin 3:0, GKS Katowice – Stal Nysa (dziś).