25. Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Sporcie Pożarniczym w Kielcach. Zobacz zdjęcia z widowiskowych zmagań

Elżbieta Zemsta
Strażacy z jednostki ratowniczo – gaśniczej ze Skarżyska-Kamiennej jak co roku okazali się być najlepsi w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w Sporcie Pożarniczym. W piątek odbyła się 25 edycja zawodów. Było widowiskowo! Znamy wyniki i zwycięzców poszczególnych konkurencji.

Strażacy z województwa świętokrzyskiego rywalizują w zawodach

W piątek, 17 maja drużyny strażackie wystartowały najpierw na placu treningowym na terenie komendy wojewódzkiej Państwowej Straży pożarnej przy ulicy Sandomierskiej w Kielcach.

- Strażacy - sportowcy rywalizowali w kilku konkurencjach pożarniczych: tor przeszkód na 100 metrów, oraz wspinanie się przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni - wyjaśniał starszy kapitan Marcin Bajur, rzecznik prasowy świętokrzyskiej straży pożarnej.

Po południu zawody przeniosły się na teren stadionu sportowego w Strawczynku, gdzie sportowcy konkurować będą w ćwiczeniach bojowych.

W zawodach wzięło udział ponad 130 strażaków z całego województwa - każdy powiat miał swoją reprezentację. W sumie wystartowało 17 drużyn. - Zawody są bardzo widowiskowe i co warto zauważyć - bierze w nich udział czołówka zawodników z naszego regionu. Przedstawiciele naszej drużyny zdobywają medale na arenie ogólnopolskich zawodów w sporcie pożarniczym. W 2022 roku nasza drużyna zdobyła mistrzostwo Polski, a rok temu wicemistrzostwo. Najlepsi z drużyn, które zwyciężą podczas zawodów wojewódzkich, będą reprezentować nasze województwo w tegorocznych ogólnopolskich mistrzostwach - podkreślał Marcin Bajur.

Od kilku już lat prym w zawodach wiedzie drużyna ze Skarżyska – panowie indywidualnie i drużynowo są bezkonkurencyjni. W tym roku wypadli równie dobrze i ostatecznie w klasyfikacji generalnej zajęli drużynowo pierwsze miejsce! Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

W konkurencji pożarniczy tor przeszkód na 100 metrów indywidualnie zwyciężył Dawid Kowalik z JRG Skarżysko-Kamienna z czasem 17,52 sec.; drugie miejsce zajął Karol Błaszczyk z JRG Jędrzejów z czasem 17,61 sec.; a trzecie miejsce Łukasz Bielecki z JRG Chmielnik z czasem 18,15 sec.

W klasyfikacji zespołowej w tej kategorii najlepsza okazała się być drużyna z JRG Skarżysko-Kamienna, drugi był zespół z JRG Chmielnik, a trzeci JRG Włoszczowa.

W kategorii wspinanie po drabinie hakowej na trzeci piętro indywidualnie zwyciężył Łukasz Bielecki z JRG Chmielnik z czasem 15,89, drugie miejsce zajął Dawid Kowalki ze Skarżyska z czasem 16,73 sec, trzecie miejsce zajął Dariusz Struski z JRG Włoszczowa z czasem 16,89 sec.

W tej kategorii zespołowo najlepsza była drużyna JRG Skarżysko – Kamienna, drudzy byli zawodnicy z jednostki ratowniczo - gaśniczej z Chmielnika, a trzecie miejsce należało do strażaków z Włoszczowy.

W dwuboju pożarniczym indywidualnie zwyciężył Łukasz Bielecki z JRG Chmielnik, drugie miejsce zajął Dawid Kowalik z JRG Skarżysko-Kamienna, trzecie miejsce Dariusz Struski z JRG Włoszczowa, czwarta lokata należała do Konrada Michałka z JRG Włoszczowa, piąta do Tomasza Lisa z Końskich, szóste miejsce zajął Paweł Sieczka z JRG Skarżysko-Kamienna.

W pożarniczych ćwiczeniach bojowych najlepsza okazała się drużyna ze Skarżyska, drugie miejsce zajęli strażacy z JRG Jędrzejów, a trzecie z JRG Chmielnik.

W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęła drużyna z JRG Skarżysko Kamienna, drugie JRG Chmielnik, trzecie JRG Włoszczowa. Kolejne miejsce należały do JRG Jędrzejów, JRG Busko-Zdrój, JRG Końskie, JRG I Ostrowiec, JRG Opatów, JRG Pińczów, JRG Kazimierza Wielka, JRG Starachowice JRG I Kielce, JRG Staszów, JRG Sandomierz, JRG III Kielce, JRG II Kielce, JRG II Ostrowiec.