Puchar Polski i mistrzostwa Polski w wyciskaniu leżąc w Kielcach. Bardzo dobre wyniki Tęczy-Społem. Zobacz zdjęcia

Damian Wiśniewski
Zawodnicy Tęczy-Społem stawali na podium zawodów w Targach Kielce
Zawodnicy Tęczy-Społem stawali na podium zawodów w Targach Kielce archiwum klubu
W Centrum Kongresowym Targów-Kielce odbyły się dwie duże imprezy, Puchar Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym i Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Leżąc. Kto okazał się najlepszy? Zobacz wyniki i zdjęcia z tego wydarzenia.

Puchar Polski i mistrzostwa Polski w wyciskaniu leżąc w Kielcach. Dobry występ KS Tęczy-Społem

W sobotę, na Pucharze Polski, znakomicie zaprezentowali się zawodnicy KS Tęczy-Społem w Kielcach, współgospodarza imprezy.

W juniorach do lat 16 w kategorii do 93 kg trzecie miejsce zajął debiutant Tomasz Wnuk z wynikiem 122,5 kg. Również trzecie miejsce wywalczył Mateusz Patyna w kategorii 74 kg, ale w kategorii juniorów do lat 18 wyciskając 120 kg. Srebrny medal zdobył Jakub Badoń w kategorii do 93 kg zaliczając 132,5 kg, również będąc debiutantem na takiej imprezie.

Równie dobrze zaprezentowali się kieleccy seniorzy. Piotr Burzawa wycisnął 150 kg w kategorii 74 kg zdobywając srebrny medal. W kategorii do 93 kg Mateusz Ząbek walczył ciężarem 180 kg o srebrny medal, ostatecznie zaliczając 177,5 kg i zajmując trzecie miejsce.

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Znojek startując w kategorii do 52 kg i zaliczając ciężar 40 kg. W juniorkach do lat 18 w kategorii do 76 kg zwyciężyła po wyrównanej walce Wiktoria Barańska wyciskając 75 kg (zawodniczka ważyła tylko 59 kg). W seniorkach tradycyjnie kategorię 57 kg wygrała Zuzanna Kula ciężarem 92,5 kg. Przy wadze ciała 55 kg wynik ten dał pierwsze miejsce w klasyfikacji Najlepszej Zawodniczki Pucharu - 84,50 pkt. Kolejne dwie zawodniczki, Wiktoria Białacka w kategorii 69 kg i Małgorzata Piłat w kategorii do 76 kg, zajęły drugie miejsca wyciskając odpowiednio 65 kg i 90 kg.

Klub Sportowy "Tęcza-Społem" w Kielcach zajął pewne drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej kobiet zdobywając 312,7 pkt. Do pierwszego miejsca zajętego przez CFO Dąbrowa Górnicza zabrakło 22 punktów. W klasyfikacji drużynowej mężczyzn "Tęcza-Społem" zajęła czwarte miejsce z wynikiem 357,4 pkt. Do pierwszej trójki zabrakło 24 punkty.

Tęcza-Społem Kielce z medalami mistrzostw Polski

Mistrzostwa Polski w wyciskaniu leżąc rozgrywane w niedzielę, przyniosły grad medali reprezentantom "Tęczy-Społem" w Kielcach. Pierwsze miejsce zajęła Julia Gajda w kategorii do 84+ juniorek do lat 16. Jako najlepsza stanęła na podium Nadia Demiańczuk w kategorii 63 juniorek do lat 20. Zawodniczka wycisnęła 72,5 kg co przełożyło się na wygranie klasyfikacji najlepszej juniorki do lat 20 - 46,11 pkt.

W kategorii 57 seniorek ponownie wystartowała Zuzanna Kula zaliczając 157,5 kg, ciężar bliski rekordowi świata. O jego wartości świadczy fakt, że w analogicznej kategorii mężczyzn również dałby złoty medal. W najcięższej kategorii wagowej wystąpiła Karolina Kołata wyciskając największy ciężar wśród kobiet - okrągłe 180 kg. Obie zawodniczki brylowały w klasyfikacji Najlepszej Zawodniczki Mistrzostw - Zuzanna Kula wygrała uzyskując bardzo wysoki wynik 103,5 pkt., druga Karolina Kołata z wynikiem 87,9 pkt.

Wśród juniorów do lat 16 dobrze wystartowali najmłodsi kielczanie ustanawiając swoje rekordy życiowe. Cezary Karbowniak wycisnął 60 kg zajmując 2 miejsce w kategorii do 66 kg. Bartosz Kuderski zaliczył 65 kg w kategorii do 74 kg, co dało 2 miejsce. W tej samej kategorii Piotr Korus wycisnął 40 kg zajmując 3 miejsce.

W juniorach do lat 18 poprawił wynik życiowy Radosław Rogala zaliczając 100 kg w kategorii do 59 kg i zajmując 2 miejsce. Ten wynik dał 50,1 pkt. co przełożyło się na trzecie miejsce w Klasyfikacji Najlepszego Juniora do lat 18. W tej kategorii wiekowej trzech zawodników zdobyło tytuły mistrzowskie: Cyprian Kralka w kategorii 66 kg, zaliczając 105 kg, Mateusz Patyna w kategorii 74 kg z wynikiem 120 kg oraz Piotr Kania w kategorii 93 kg za 115 kg. Cyprian Kralka zajął czwarte miejsce we wspomnianej klasyfikacji najlepszych juniorów do lat 20 uzyskując 48,1 pkt., na szóstym miejscu tej klasyfikacji uplasował się Mateusz Patyna.

Dwóch kielczan zajęło drugie miejsca w juniorach do lat 20: Stanisław Bałchanowski w kategorii 66 kg zaliczył 122,5 kg, Paweł Zbroszczyk w kategorii 93 wycisnął 147,5 kg. W Klasyfikacji Najlepszego Juniora do lat 20 Stanisław Bałchanowski zajął czwarte miejsce, a Paweł Zbroszczyk szóste(50.57 pkt.)

Dobry start zaliczył Hubert Jasiński, junior do lat 23, w kategorii do 105 wycisnął 170 kg zajmując pierwsze miejsce. Wysoki wynik uplasował go na czwartym miejscu w klasyfikacji Najlepszego Młodzieżowca Mistrzostw.

Wśród weteranów 40-49 lat znakomicie wystartowało dwóch zawodników. Klaudiusz Lasota skutecznie taktycznie rozegrał przeciwnika i wycisnąwszy 120 kg wagą ciała wygrał kategorię do 74. Mariusz Lasota zaliczył trzy podejścia, finalnie zaliczając 152,5. W weteranach 60-69 lat pierwsze miejsce w kategorii 93 zajął Tomasz Domagała z wynikiem 105, zaliczając wszystkie podejścia.

Bardzo dobrze wypadła "Tęcza-Społem" w Kielcach w klasyfikacjach drużynowych. W juniorach do lat 16 zajęła drugie miejsce z wynikiem 26 pkt., zdecydowanie wygrała drużynówkę w juniorach do lat 18 - 45 pkt., w juniorach do lat 20 również zajęła pierwsze miejsce (18 pkt.). Również wśród seniorek zajęła dobre, czwarte, miejsce uzyskując 24 punkty (2 pkt. zabrakło do trzeciego miejsca).

Należy podkreślić, że z zawodnikami obecny był trener Arkadiusz Znojek pełniący jednocześnie funkcję sekretarza zawodów, członek klubu Krzysztof Rogala nieoceniona pomoc przy zawodnikach oraz niezawodna obsługa pomostu - członkowie klubu, która bezpiecznie czuwała nad przebiegiem i asekuracją podczas startów.