Święty Mikołaj odwiedził małych i dużych pacjentów...

  Święty Mikołaj odwiedził małych i dużych pacjentów łowickiego szpitala [ZDJĘCIA]

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Święty Mikołaj odwiedził małych i dużych pacjentów łowickiego szpitala [ZDJĘCIA]
  1/62
  przejdź do galerii

  ©Sylwia Bliźniewska

  Święty Mikołaj w swoje imieniny 6 grudnia odwiedził dzieci z oddziału pediatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łowiczu. Każde z nich otrzymało mikołajkowy prezent.
  Klub Mamy Łowicz oraz stowarzyszenie Łowickie.pl po raz trzeci zorganizowały zbiórkę darów dla szpitala pod hasłem "I Ty możesz zostać świętym Mikołajem".

  - Przekazaliśmy na rzecz szpitala około 800 książek, półki, na których będzie można je ustawić, zabawki, artykuły piśmiennicze oraz koce i ubranka dla niemowlaków - informuje Magdalena Przyżycka z Klubu Mamy Łowicz.

  Dary trafiły nie tylko na pediatrię, ale także do innych szpitalnych oddziałów, których pacjenci z uśmiechem reagowali na pojawienie się św. Mikołaja. Tradycyjnie już wcieli się w niego miejski urzędnik Jacek Rybus.

  Przy okazji mikołajkowej akcji udało rozwiązać się problem trapiący oddział dziecięcy. - Zepsuł się nam telewizor, a nie ma pieniędzy na nowy - poinformowała nas Elżbieta Młoczkowska, ordynator łowickiej pediatrii. - Nasi mali pacjenci nie mają więc możliwości oglądać licznych bajek i filmów, które otrzymaliśmy od mieszkańców Łowicza w formie prezentów.

  Mariusz Siewiera, prezes Łowickie.pl, a zarazem radny miejski, gdy dowiedział się o problemie, to zadeklarował, że przekaże do szpitala nieużywany telewizor, który znajduje się w biurze stowarzyszenia.

  Zdjęcia: Sylwia Bliźniewska, Rafał Klepczarek

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo