Sylwester Bednarek zdobył złoto na HME 2017 w Belgradzie

Dariusz KuczmeraZaktualizowano
Sylwester Bednarek
Sylwester Bednarek Tomasz Czachorowski
Sylwester Bednarek zdobył złoto na HME 2017 w Belgradzie. Zawodnik RKS Łódź wywalczył złoty medal w skoku wzwyż w niedzielę 5 marca podczas Halowych Mistrzostw Europy.

Zawodnik RKS Łódź Sylwester Bednarek został mistrzem Europy w skoku wzwyż! Kilka minut wcześniej Adam Kszczot wywalczył halowe mistrzostwo Europy w Belgradzie.

Adam Kszczot zdobył złoto na mistrzostwach w Belgradzie

Sylwester Bednarek zaczął konkurs skoku wzwyż od łatwo zaliczonej wysokości 218 cm. Jeszcze w spodniach dresu z dużym zapasem przefrunął nad poprzeczką zawieszoną na wysokości 223 cm. Pierwszy i drugi skok na 227 cm były jednak nieudane. Zrobiło się trochę nerwowo, ale łodzianin w trzeciej próbie skoczył bardzo pewnie.

Sylwester źle zaczął próby na 230 cm. Był szósty. W następnej próbie skoczył jednak świetnie, zaliczył wysokość (choć poprzeczka zadrżała, jak nasze serca) i awansował na drugie miejsce w konkursie. 232 cm zawodnik RKS Łódź pokonał w pierwszym skoku. Rywale zepsuli swoje próby, dzięki czemu łodzianin został mistrzem Europy. Próbował 235, ale jeszcze się nie udało.

- Jak się okazuje, nie jestem taki stary - mówił szczęśliwy Sylwester Bednarek. - Po ośmiu latach wróciłem na podium. Moim celem jest teraz 240 cm.

Słabo pobiegła w półfinale Ewa Swoboda. Przybiegła trzecia i czekaliśmy na wyniki pozostałych biegów, bo do finału wchodziły po dwie sprinterki z każdego półfinału i dwie z najlepszymi czasami. Polka uzyskała 7.26 i z ostatnim czasem weszła do finału. W finałowym biegu uzyskała czas 7.10 i zdobyła brązowy medal. Brawo!

Pierwszego dnia zdobyliśmy dwa medale w skoku o tyczce: Piotr Lisek wywalczył złoto, Paweł Wojciechowski - brąz.

Pięć krążków zgarnęliśmy w sobotę. Kosmiczny wynik (21,97) osiągnął Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą. Pobił rekord Polski Tomasza Majewskiego z hali i ze stadionu, został najmłodszym mistrzem Europy w tej konkurencji.

Wspaniale na 1.500 m pobiegł Marcin Lewandowski. Długo ostatni popisał się kapitalnym finiszem.

Srebrny medal na 400 m wywalczył Rafał Omelko na 400 m. Dwa kolejne brązowe dorzuciły nasze panie: Justyna Święty na 400 m i Sofia Ennaoui na 1.500 m

12 medali zdobyła polska reprezentacja podczas halowych mistrzostw Europy w Belgradzie

W reprezentacji było czworo łodzian. Poza Adamem Kszczotem i Sylwestrem Bednarkiem na 800 m biegł Mateusz Borkowski z RKS Łódź. Podopieczny Stanisława Jaszczaka finiszował jako trzeci w biegu eliminacyjnym z czasem 1:50.08 i ostatecznie nie zdołała zakwalifikować się do półfinału.

W sztafecie 4x400 m pań rezerwową była Justyna Saganiak z UKS 55 Łódź.

Pechowo skakała Kamila Lićwinko, która nie awansowała do finału. Przed nami letnie mistrzostwa świata (5-13 sierpnia) w Londynie.