MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Symboliczne zmiany cen paliw na stacjach. Do końca wakacji rewolucji cenowej przy tankowaniu nie będzie CENY

Alicja Zboińska
Alicja Zboińska
Minimalnie spadły ceny paliw na stacjach województwa łódzkiego. W ciągu tygodnia zmieniły się o maksymalnie dwa grosze. Ostatnie tygodnie wakacji nie powinny przynieść dużych przetasowań.Z ostatniego notowania Biura Maklerskiego "Reflex" w Łodzi wynika, że średnia cena litra benzyny 95-oktanowej na stacjach naszego województwa wynosi 5,07 zł. To o grosz taniej w porównaniu do notowania sprzed tygodnia. O dwa grosze spadła natomiast cena benzyny 98-oktanowej, której litr kosztuje przeciętnie 5,39 zł. W tym samym czasie litr oleju napędowego staniał o grosz na litrze, a jego przeciętna cena w regionie wyniosła równe 5 zł. Nie zmieniła się za to cena autogazu: litr tego paliwa kosztuje przeciętnie 2,01 zł. CZYTAJ DALEJ NA NASTĘPNYM SLAJDZIE
Minimalnie spadły ceny paliw na stacjach województwa łódzkiego. W ciągu tygodnia zmieniły się o maksymalnie dwa grosze. Ostatnie tygodnie wakacji nie powinny przynieść dużych przetasowań.Z ostatniego notowania Biura Maklerskiego "Reflex" w Łodzi wynika, że średnia cena litra benzyny 95-oktanowej na stacjach naszego województwa wynosi 5,07 zł. To o grosz taniej w porównaniu do notowania sprzed tygodnia. O dwa grosze spadła natomiast cena benzyny 98-oktanowej, której litr kosztuje przeciętnie 5,39 zł. W tym samym czasie litr oleju napędowego staniał o grosz na litrze, a jego przeciętna cena w regionie wyniosła równe 5 zł. Nie zmieniła się za to cena autogazu: litr tego paliwa kosztuje przeciętnie 2,01 zł. CZYTAJ DALEJ NA NASTĘPNYM SLAJDZIE Pixabay
Minimalnie spadły ceny paliw na stacjach województwa łódzkiego. W ciągu tygodnia zmieniły się o maksymalnie dwa grosze. Ostatnie tygodnie wakacji nie powinny przynieść dużych przetasowań.

Z ostatniego notowania Biura Maklerskiego "Reflex" w Łodzi wynika, że średnia cena litra benzyny 95-oktanowej na stacjach naszego województwa wynosi 5,07 zł. To o grosz taniej w porównaniu do notowania sprzed tygodnia. O dwa grosze spadła natomiast cena benzyny 98-oktanowej, której litr kosztuje przeciętnie 5,39 zł.

W tym samym czasie litr oleju napędowego staniał o grosz na litrze, a jego przeciętna cena w regionie wyniosła równe 5 zł. Nie zmieniła się za to cena autogazu: litr tego paliwa kosztuje przeciętnie 2,01 zł.

Najtaniej benzynę 95-oktanową można zatankować w województwach śląskim i pomorskim. Tam litr tego paliwa kosztuje przeciętnie 5,06 zł. Najdrożej jest natomiast na Podlasiu, gdzie litr benzyny 95-oktanowej kosztuje średnio 5,17 zł. Zaledwie o grosz taniej jest w w województwach warmińsko-mazurskim oraz w kujawsko-pomorskim.

Benzyna 98-oktanowa jest najtańsza w województwie świętokrzyskim, a średnia cena to 5,37 zł - o 13 groszy na litrze wyższa od najdroższego województwa śląskiego.

Olej napędowy najlepiej tankować na Pomorzu - w cenie 4,98 zł za litr, a najgorzej na Warmii i Mazurach - 5,13 zł za litr. Na Pomorzu za to najdroższy jest autogaz, litr kosztuje przeciętnie 2,06 zł. To paliwo jest najtańsze w Małopolsce, a średnia cena wynosi 1,93 zł za litr.

Ceny benzyny, oleju napędowego i autogazu są nadal stabilne. Zmieniają się o 2, maksymalnie trzy grosze na litrze, w zależności od stacji i regionu kraju. Podobnie jest z cenami hurtowymi, które obecnie są na zbliżonym poziomie do tych sprzed tygodnia.

- W porównaniu do cen sprzed roku dzisiaj za benzynę i olej napędowy płacimy zaledwie 3 – 4 grosze za litr więcej, natomiast ceny autogazu są o 31 groszy za litr niższe - zaznacza Urszula Cieślak, analityk rynku paliw z Biura Maklerskiego "Reflex". - To oznacza, że nasze wydatki za tankowanie autogazu są ponad 13 proc. niższe niż przed rokiem, podczas gdy za tankowanie benzyny czy diesla średnio wydajemy mniej niż 1 proc. więcej niż przed rokiem.

Końcówka wakacji nie przyniesie znaczących zmian. Analitycy spodziewają się wyhamowania obniżek cen na stacjach, ale te i tak w ostatnich tygodniach były nieznaczne. Trzeba jednak pamiętać o tym, że poziom cen na poszczególnych stacjach jest bardzo zróżnicowany. Znaleźć można stacje zarówno z niższymi jak i wyższymi cenami od średnich. Najdrożej jest na autostradach, w miejscowościach turystycznych, a także tam, gdzie stacji jest niewiele i nie konkurują ze sobą.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki