Szansa dla studentów, okazja dla firm

Redakcja
Akademickie Targi Pracy to dla studentów - pojawiająca się raz w roku - szansa  na rozpoczęcie kariery zawodowej
Akademickie Targi Pracy to dla studentów - pojawiająca się raz w roku - szansa na rozpoczęcie kariery zawodowej
Jedno z najbardziej oczekiwanych akademickich wydarzeń zbliża się wielkimi krokami. Akademickie Targi Pracy odbędą się 10 kwietnia 2019 roku w Hali Expo przy al. Politechniki 4 w Łodzi.

- Targi sa skierowane przede wszystkim do studentów i absolwentów wyższych uczelni, chcących zapoznać się z aktualną sytuacją na rynku pracy oraz wystawców pragnących zaprezentować swoją ofertę potencjalnym pracownikom - wyjaśnia Aleksandra Kęsa, koordynator Akademickich Targów Pracy.

Akademickie Targi Pracy od lat mają ogromne znaczenie dla studentów poszukujących możliwości zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych. Bogata oferta - nie tylko pracy, ale również płatnych praktyk i staży - corocznie przyciąga rzesze odwiedzających. - Rok temu odwiedziło nas ponad 18 tys. zainteresowanych. Jest to zatem jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce, a nawet w Europie - podkreśla pani Aleksandra.

ATP to również wyjątkowa okazja dla pracodawców. Mają oni szansę dotrzeć do dużej liczby utalentowanych kandydatów, poszukujących interesujących ofert zawodowych. Jest to także świetna możliwość zaprezentowania profilu prowadzonej działalności i reklamy w środowisku akademickim.

Nadrzędnym celem targów jest ułatwienie młodym ludziom nawiązania kontaktu z potencjalnym pracodawcą. Studenci i absolwenci mają możliwość poznania ich oczekiwań i wymagań oraz przekonania się, że warto aplikować na poszczególne stanowiska. Firmy te, decydując się na uczestnictwo w ATP, chcą zainteresować swoją ofertą jak największą liczbę wykształconych, ambitnych i kreatywnych specjalistów. Wystawcami są przedstawiciele małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, zarówno polskich, jak i działających na rynku międzynarodowym. W gronie wystawców znajdują się firmy z różnych sektorów gospodarki - IT, elektroniki, logistyki, FMCG, medycyny czy finansów. Co roku nowe organizacje biznesowe poszerzają wachlarz wystawców.

- Firmy, biorące udział w targach, mają trudną do przecenienia okazję znaleźć przyszłych pracowników, osoby spełniające ich wymagania związane z danym stanowiskiem pracy, praktykami bądź stażami. Jest to zatem ogromna szansa dla przedsiębiorców, aby wyłuskać prawdziwe talenty, które wniosą nowe pomysły w życie i organizację firmy - podkreśla koordynator Akademickich Targów Pracy.

Ważną częścią ATP są warsztaty dla studentów prowadzone przez profesjonalnych trenerów. To szkolenia pozwalające na zyskanie nowych umiejętności i dostosowywanie się do zmieniającego się rynku pracy, a także na rozwój umiejętności miękkich i zwiększenie kompetencji zawodowych.

- Akademickie Targi Pracy mają stabilną i ugruntowaną pozycję na rynku lokalnym - podkreśla Aleksandra Kęsa. - Ich prestiż w skali całego kraju zwiększa się każdego roku, a liczba odwiedzających stale rośnie.

Gdzie i kiedy?

Tegoroczna edycja Akademickich Targów Pracy odbędzie się 10 kwietnia 2019 r. w nowej hali Expo-Łódź Sp. z o.o., mieszczącej się przy al. Politechniki 4.

Celebryta

Poza szkoleniami ATP może pochwalić się tym, że gości specjalnego prelegenta, który w Targów wygłasza inspirujący wykład. W 2018 roku była to Pani Dorota Wellman, która poprowadziła inspirujące szkolenie zatytułowane „Myślenie poza schematami, poszukiwanie nowych rozwiązań i osiąganie celów w życiu”. Podczas 14. edycji ATP również spodziewany jest gość specjalny. Kto nim będzie - to na razie niespodzianka!

Strefa dla każdego

Nie należy zapomnieć o strefie doradczej i strefie chilloutu. Strefa doradcza to wyznaczone miejsce, w którym można spotkać się z profesjonalnym doradcą zawodowym, m.in. po to, aby sprawdzić poprawność swojego CV, skonsultować swoją ścieżkę kariery i rozwiać wątpliwości. Strefa chilloutu to miejsce, w którym można odpocząć od natłoku „targowych wrażeń”, ale również skorzystać z atrakcji, które już po raz kolejny będą zapewniane przez FitFabric.

Organizatorzy:

Politechnika Łódzka, Urząd Miasta Łodzi, Fundacja dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Biuro Karier Politechniki Łódzkiej, Erasmus Student Network - European Youth Exchange Łódź, Koło Naukowe Zarządzania Zasobami Ludzkimi „Experience” oraz Stowarzyszenie Studentów BEST PŁ.

Właścicielem obiektu, w którym odbywają się targi oraz partnerem ATP jest Expo-Łódź Sp. z o.o.

Szczegóły...
ATP 2019 dostępne są pod adresem: atp.lodz.pl, e-mail: [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie