Szczęście Kowalskiego

  Szczęście Kowalskiego

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Aż 150 razy w tej kadencji Sejmu poseł Janusz Śniadek wznosił się w przestworza - wyliczył w środę fakt.pl. Śniadek, były szef Solidarności, dojeżdża samolotem z Gdańska do pracy w Sejmie. Do domu też wraca samolotem, choć taniej byłoby pociągiem lub samochodem. No, ale samolotem jest najwygodniej, a koszty się nie liczą, bo i tak za wszystko płaci Sejm, czyli my, podatnicy.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Grzegorz Gałasiński

  Samolot jest ulubionym środkiem dojazdu posłów, o czym na własne oczy przekonałem się na linii Warszawa-Kraków. Tuż przed startem do maszyny wsiadło kilku wybrańców. Tylko jeden miał teczkę. Pozostali podróżowali "goło", tak jak się jeździ tramwajem do roboty.

  Na doloty posłów rocznie wydajemy 7 milionów. Drogo też kosztuje nas tani premier z Gdańska. Nie on jeden. Godzina lotu embraera 175 to koszt 36 tys. zł - wyliczył dwa lata temu "Wprost". Na szczęście w pobliżu prezydenckiej Budy Ruskiej jeszcze nie ma lotniska.

  Biedni są posłowie i inni władcy wyższej lub niższej rangi, którzy nie mają lotniska w pobliżu domu. Tacy są skazani na PKP lub dowożenie, jak na przykład słynny absolwent łódzkiej Akademii Medycznej marszałek Mazowsza Adam Struzik.

  Ale co szukać daleko, aż w stolicy, skoro przykłady mamy blisko - naszym też codziennie wożą tyłki służbowymi limuzynami. Jak by nie mogli wstać rano o 4, żeby zdążyć na PKS o 6 i być w pracy przy biurku o 8, jak normalny Kowalski czy inny Nowak. No, ale ten normalny Kowalski czy inny Nowak sami płacą za bilety i jeszcze są szczęśliwi, że mają do czego dojeżdżać.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PECUNIA podatnika NON OLET, A ŚWINIĘ DO PEŁNEGO KORYTA CIĄGNIE !

  nas Rajna pis (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 11

  A komuż to zawdzięczamy ? Ko inny jak nie prezio Kwak "" za zasługi specjalne"" przyhołubił do swej kliki tego warchoła , dywersanta i destruktora , największego wroga klasy robotniczej , który...rozwiń całość

  A komuż to zawdzięczamy ? Ko inny jak nie prezio Kwak "" za zasługi specjalne"" przyhołubił do swej kliki tego warchoła , dywersanta i destruktora , największego wroga klasy robotniczej , który bezczelnie , po chamsku , a nawet po bandycku po plecach i guzach tejże ogłupionej przez siebie doszczętnie prymitywnej zgrai roboli dopchał się do koryta i tylko tegoż koryta utrzymanie jest jego jedynym celem ?zwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  Oszczędzajmy, bo jest kryzys!

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 9

  Tym Panom należy się jeszcze więcej. Specjalne odszkodowania za walkę z komuną i konieczność spania na styropianie. Dla byłych i obecnych parlamentarzystów specjalne emerytury.
  Dzięki Nim żyjemy...rozwiń całość

  Tym Panom należy się jeszcze więcej. Specjalne odszkodowania za walkę z komuną i konieczność spania na styropianie. Dla byłych i obecnych parlamentarzystów specjalne emerytury.
  Dzięki Nim żyjemy w wolnej Polsce.

  Komu z plebsu się nie podoba, może w każdej chwili bez problemów wyjechać za granicę i tam poszukać szczęścia. Czekają tam na Was!

  Zanim wyjedziecie to poczytajcie, cieplej zrobi Wam się na sercu:

  http://polska.newsweek.pl/w-najnowszym--newsweeku---jak-premier-tusk-embraerem-latal--za-pieniadze-podatnikow,98882,1,1.html

  http://www.f******/Senat-Bogdan-Borusewicz-latal-wyprowadzac-psa-,artykuly,205700,1.html

  http://natemat.pl/67767,marszalek-adam-struzik-wracal-klasa-biznes-z-brukseli--samorzadom-brakuje-zasad-podrozy-sluzbowych

  http://www.f******/sniadek-lata-z-Sejmu-do-domu-samolotem-sniadek-lata-co-trzy-dni-,artykuly,224391,1.html

  I na deser:

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Sukces-Lecha-Walesy-w Togo,wid,15876644,wiadomosc.html

  Kryzys dotyka wyłącznie przysłowiowego Kowalskiego lub Nowaka. I dobrze nam tak!
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A w pis szambie bulgocze !

  nas Rajna pis (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 11

  Uderzcie w stół - odezwie się tępy pisowski ..KÓŁ !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ale mi przedstawiciel

  Kazia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 3

  I taki typ reprezentowal Solidarnosc....czlonkowie Solidarnosci powinni tego typa wyrzucic ze swoich szeregow i z wszystkich organow reprezentujacych Polakow na forum krajowym i zagranicznym .


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niestety

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

  To marzenie się nie spełni, bo członkowie Sooidarności nie mają nic do gadania. Demokracja już tam dawno zdechła i jest to taka sama klika jak każda inna. A szarzy członkowie to takie mięso...rozwiń całość

  To marzenie się nie spełni, bo członkowie Sooidarności nie mają nic do gadania. Demokracja już tam dawno zdechła i jest to taka sama klika jak każda inna. A szarzy członkowie to takie mięso armatnie do politycznych przepychanek ich wodzów. Solidarność wywiera wyjątkowo destrukcyjny wpływ na gospodarkę, chociaż niektóre ich postulaty są słuszne. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo