Szkoła Filmowa w Łodzi: Posiedzenie Komisji Antymobbingowej i oświadczenie absolwentów Wydziału Aktorskiego

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Szkoła Filmowa w Łodzi
Szkoła Filmowa w Łodzi Krzysztof Szymczak
Udostępnij:
W łódzkiej Szkole Filmowej w poniedziałek 29 marca odbyło się kolejne posiedzenie Komisji Antymobbingowej i Antydyskryminacyjnej. Tymczasem w sieci opublikowane zostało oświadczenie absolwentów rocznika 2003-2007 Wydziału Aktorskiego PWSFTviT.

Komisja Antymobbingowa i Antydyskryminacyjna Szkoły Filmowej w poniedziałek 29 marca spotkała się (w formule online) z dwoma nauczycielami akademickimi wymienionymi w liście Anny Paligi. - Przedstawili oni Komisji swoje wyjaśnienia i odpowiedzieli na zadane pytania - informuje Monika Żelazowska, pełnomocnik rektora ds. przeciwdziałania dyskryminacji.

Komisja ma zaplanowane też kolejne posiedzenia. Na 1 i 7 kwietnia przewidziano wysłuchanie kolejnych wykładowców wymienionych w głośnym liście absolwentki łódzkiej uczelni. 8 kwietnia zaś ma się odbyć spotkanie Komisji podsumowujące zebrane informacje wraz z dodatkową analizą zgłoszeń pozyskanych z anonimowych ankiet, zgłoszeń z mailowej skrzynki zaufania ([email protected]) oraz przesłanych bezpośrednio do poszczególnych członków Komisji.

- Do dnia 12 kwietnia przewidziane jest opracowanie rekomendacji i wniosków Komisji oraz konsultacja formalno-prawna z zewnętrzną ekspertką w zakresie prawa antydyskryminacyjnego, która wspomaga prace Komisji Antymobbingowej i Antydyskryminacyjnej specjalistyczną ekspertyzą prawną - dodaje Monika Żelazowska.

Tymczasem także wczoraj w sieci zostało opublikowane oświadczenie absolwentów rocznika 2003-2007 Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Autorzy apelują o powołanie zewnętrznej komisji antymobbingowej oraz zawieszenie na czas dochodzenia osób oskarżonych o stosowanie przemocy. Zwracają się również z prośbą o spotkanie z rektor, dr Milenią Fiedler.

„Studiowaliśmy na Wydziale Aktorskim w latach 2003-2007 pod opieką Prof. Ewy Mirowskiej i Prof. Wojciecha Malajkata" - czytamy między innymi w oświadczeniu. - "Zabieramy głos, gdyż nie ma w nas zgody na przemoc, kontynuowanie atmosfery strachu, niedomówień, pomówień, ukrywania sprawców. Relacje opublikowane w mediach społecznościowych są dla nas wstrząsające, a ich skala pokazuje, jak szerokie jest to zjawisko i jak wielu osób dotyczy. Stajemy po stronie ofiar. Doświadczyliśmy w Szkole Filmowej przemocy i mobbingu, byliśmy też tych zjawisk świadkami. Sytuacja jest złożona i naszym zdaniem wymaga zastosowania transparentnych procedur. (...) Sprzeciwiamy się zmowie milczenia. Próby wyciszania sprawy, załatwienia jej w >gronie rodzinnym< poprzez wzywanie Studentek i Studentów na indywidualne rozmowy do Dziekanatu, uważamy za niedopuszczalne” - czytamy m.in. w oświadczeniu. Pod pismem podpisali się: Aleksandra Bednarz, Dominika Biernat, Łukasz Chrzuszcz, Piotr Chys, Sebastian Cybulski, Jadwiga Gryn, Adam Konowalski, Leszek Mozga, Marta Nieradkiewicz, Kinga Piąty, Maciej Radel, Marcin Rogacewicz, Weronika Rosati, Barbara Sambor, Piotr Srebrowski. Jacek Zdrojewski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Cannes – festiwal filmu i kreacji

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie