Szkoła Letnia Uniwersytetu Łódzkiego rozpoczęta. Są studenci...

  Szkoła Letnia Uniwersytetu Łódzkiego rozpoczęta. Są studenci z trzech kontynentów

  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  W poniedziałek w Pałacu Biedermanna zainaugurowano Szkołę Letnią UŁ

  W poniedziałek w Pałacu Biedermanna zainaugurowano Szkołę Letnią UŁ ©Paweł Łacheta

  Uniwersytet Łódzki rozpoczął w poniedziałek dziewiątą edycję swojej Szkoły Letniej. W należącym do uczelni Pałacu Biedermanna z władzami UŁ i regionu spotkało się prawie 90 studentów i ich opiekunów z trzech kontynentów. Do 21 lipca będą dyskutować o bezpieczeństwie człowieka we współczesnym świecie.
  W poniedziałek w Pałacu Biedermanna zainaugurowano Szkołę Letnią UŁ

  W poniedziałek w Pałacu Biedermanna zainaugurowano Szkołę Letnią UŁ ©Paweł Łacheta

  Na wykładach i warsztatach nie zabraknie rozmów o problemach społecznych, ochronie środowiska naturalnego, zagrożeniach związanych z produkcją energii, ale także o bezpośrednim, fizycznym bezpieczeństwie ludzi.

  - Szkoły letnie zawsze poświęcone są zagadnieniom związanym z rozwojem gospodarczym świata w czasach globalizacji. Summer School 2013 organizujemy przy wsparciu i pod egidą Unii Europejskiej, która właśnie w tym roku kwestie bezpieczeństwa uznała za priorytetowe i podkreśla, że bezpieczeństwo człowieka zależy od rozwoju gospodarczego - tłumaczy prof. Ryszard Piasecki, współorganizator Szkoły Letniej.

  W wydarzeniu po raz pierwszy biorą udział goście z Japonii. Są też przedstawiciele Brazylii, Chile, Ekwadoru, Chin, Kazachstanu, Turcji, Hiszpanii, Węgier, Rosji oraz Ukrainy.

  Gości w Pałacu Biedermanna witali profesorowie Włodzimierz Nykiel, rektor UŁ, oraz Zofia Wysokińska, prorektor UŁ ds. współpracy z zagranicą. Pojawił się Witold Stępień, marszałek województwa. O prestiżu letnich dyskusji świadczy obecność ambasadora Brazylii w Polsce, Jorge Geraldo Kadri oraz Beaty Stelmach, podsekretarz stanu ds. globalnej polityki ekonomicznej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo