ZOBACZ
  ZDJĘCIA

  Prawdziwki, koźlaki, zajączki, podgrzybki, maślaki...

  Rozwiń
  Szkoły ponadgimnazjalne walczą o kandydatów. W sobotę drzwi...

  Szkoły ponadgimnazjalne walczą o kandydatów. W sobotę drzwi otwarte w samochodówce

  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Podczas dni otwartych w ZSS łodzianie będą mogli sprawdzić stan techniczny swoich samochodów

  Podczas dni otwartych w ZSS łodzianie będą mogli sprawdzić stan techniczny swoich samochodów ©Maciej Stanik / archiwum Polska Press

  Nabór do ogólniaków i szkół zawodowych rusza w czerwcu, ale już teraz ich dyrekcje zaczynają kampanię promocyjne adresowane do trzecioklasistów z gimnazjów. A czasami mogą skorzystać z nich także rodzice kandydatów. Tak jest w przypadku dnia otwartego Zespołu Szkół Samochodowych, który odbędzie się w sobotę 12 marca w godz. 9-14.
  Podczas dni otwartych w ZSS łodzianie będą mogli sprawdzić stan techniczny swoich samochodów

  Podczas dni otwartych w ZSS łodzianie będą mogli sprawdzić stan techniczny swoich samochodów ©Maciej Stanik / archiwum Polska Press

  - Dla mieszkańców naszego miasta w warsztatach szkolnych prowadzona będzie akcja kontroli stanu technicznego pojazdów i regulacji oświetlenia - informuje Andrzej Żelasko, dyrektor ZSS.

  Na kontrolę chętni wjadą od strony ul. Hipotecznej 8/10, natomiast w samej szkole mieszczącej się przy ul. Prożka 3/5 także nie zabraknie atrakcji. Samochodówka sprowadzi m.in. bolid solarny, czyli pojazd napędzany energią słoneczną, którym załoga z Politechniki Łódzkiej przejechała rajd w Australii na trasie Darwin - Adelajda.

  Gimnazjalistów kusi w marcu także II Liceum Ogólnokształcące. Jeszcze w piątek trwają mailowe zapisy (pod adresem 2liceum.projekty@wp.pl) grup lub klas trzecioklasistów na 35-minutowe bloki zajęciowe, które odbędą się w środę 16 marca (od godz. 12.30).

  I tak w budynku „dwójki” przy ul. Nowej 11/13 odbędą się m.in. warsztaty z Marcelem Szytenchelmem pt. „Życie to jest teatr …?” oraz spotkanie poświęcone kulturze Japonii (II LO sprowadza lektorów z tego kraju, którzy uczą w szkole podstaw swojego języka).

  Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych chwali się nowym fachem dostępnym w placówce przy al. Politechniki 37.

  - Od września będziemy kształcić w zawodzie operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych - poinformowała Honorata Grzesiak z rady pedagogicznej ZST-I.

  Powstanie w nim jedyny taki oddział w mieście. Zajęcia praktyczne będą prowadzone na terenie firmy partnerskiej szkoły - Bilplast S.A.

  Drzwi otwarte w ZST-I w sobotę 2 kwietnia (godz. 10-13).


  Zobacz filmowy skrót najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia - 29 lutego - 6 marca 2016 roku

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo