Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szkoły średnie w Łódzkiem opublikowały listy zakwalifikowanych. 216 kandydatów do LO, techników i branżówek w Łodzi jeszcze bez miejsca

Maciej Kałach
Maciej Kałach
W środę (12 sierpnia) licea ogólnokształcące, technika oraz branżówki w województwie łódzkim opublikowały listy zakwalifikowanych do swoich klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021. >>> Czytaj więcej na kolejnym slajdzie >>>
W środę (12 sierpnia) licea ogólnokształcące, technika oraz branżówki w województwie łódzkim opublikowały listy zakwalifikowanych do swoich klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021. >>> Czytaj więcej na kolejnym slajdzie >>>Paweł Relikowski / archiwum polska press
W środę (12 sierpnia) licea ogólnokształcące, technika oraz branżówki w województwie łódzkim opublikowały listy zakwalifikowanych do swoich klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021. 216 kandydatów ubiegających się o przyjęcie do miejskich szkół średnich w Łodzi nie znalazło jeszcze nigdzie swojego miejsca - znajdą je w rekrutacji uzupełniającej, ale w mniej popularnych placówkach.

Za rekrutację odpowiadają samorządy prowadzące szkoły średnie oraz ich dyrektorzy.
Znamy dane z Łodzi: miejskie ogólniaki, technika i branżówki mają na listach zakwalifikowanych łącznie 4689 tegorocznych absolwentów podstawówek (część z nich rekrutuje się z innych miejscowości województwa).

Nabór do szkół średnich: 216 niezakwalifikowanych w Łodzi

Wśród kandydatów do miejskich szkół w Łodzi nigdzie niezakwalifikowanych było w środę 216 uczniów. Oznacza to, że w naborze elektronicznym wybrali oni za "mocne" szkoły jak na swoje możliwości (mierzone punktami z egzaminu ósmoklasisty oraz z osiągnięć na świadectwie końcowym podstawówki), chociaż zasady rekrutacji pozwalały na typowanie klas w trzech placówkach: z tzw. pierwszej preferencji oraz dwóch rezerwowych.

W dniach 13-18 sierpnia zakwalifikowani potwierdzają, że chcą się uczyć w szkole, która umieściła ich w środę na swojej wstępnej liście pierwszaków.

Co z 216 pechowcami?

Łódzki magistrat wyjaśnił, iż rekrutacja uzupełniająca - od 19 sierpnia - polega na szukaniu wolnych miejsc bezpośrednio w szkołach, które będą nimi dysponować. W przypadku dwóch i więcej kandydatów na miejsce o przyjęciu zdecydują wyniki z egzaminu ósmoklasisty oraz osiągnięcia na świadectwie końcowym z podstawówki.

- Szkoły dysponują 404 miejscami wolnymi: 116 - w LO, 270 - w technikach i 18 w szkołach branżowych
- wyliczyła w środę Jolanta Baranowska, z zespołu prasowego łódzkiego magistratu. Te liczby dotyczyły miejskich placówek średnich (stan na środę) i mogą się zwiększyć, jeśli zakwalifikowani nie potwierdzą w nich woli nauki.

Rekrutacja do szkół średnich 2020. Które LO najpopularniejsze?

Przypomnijmy, że w naborze do szkół średnich 2019, po głównej fazie naboru, było 460 nigdzie niezakwalifikowanych kandydatów, którzy ubiegali się o przyjęcie do samorządowych placówek w Łodzi. Ale był to tzw. podwójny rocznik - rekrutowali się i ostatni absolwenci likwidowanych gimnazjów i pierwsi wychowankowie wydłużonych do ośmiu klas podstawówek.

W głównej fazie tegorocznego naboru najwięcej absolwentów zgłosiło się (z tzw. pierwszej preferencji) do XXV LO w Łodzi – 271 kandydatów. Miejsc w tym liceum było 120, zaś najtrudniej dostać się do jego klasy europejskiej (aż 106 kandydatów na 30 miejsc).

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki