Szósta porażka Budowlanych Łódź [ZDJĘCIA]

Marek Kondraciuk
Pogłębia się kryzys drużyny siatkarek Budowlanych, które przegrały z MKS Dąbrowa Górnicza 1:3. To czwarta porażka z rzędu i znów bez punktu.

Mecz oglądali przedstawiciele dwóch firm, które być może podejmą współpracę z łódzkim klubem. Łodzianki rozpoczęły więc zmobilizowane i pierwszy set dobrze rokował. Na trybunach atrakcją dla dzieci był Mikołaj, który w wigilię swoich imienin rozdawał prezenty i słodycze.

Na boisku tylko początek meczu był radosny dla Budowlanych. Trener Mauro Masacci pozostawił na ławce rezerwowych obie reprezentantki Polski Karolinę Kosek i Anitę Kwiatkowską oraz chorwacką rozgrywającą Anę Grbac, a w pierwszym składzie zagrały Katarzyna Bryda i Joanna Mirek oraz Marta Wójcik.

Łodzianki szybko objęły prowadzenie 10:6. Najlepsza zawodniczka meczu Izabela Żebrowska poderwała MKS i doprowadziła do 18:17. Odpowiedziały skutecznymi atakami Joanna Mirek, Helene Rousseaux i Katarzyna Bryda, a w końcówce włączyła się Anita Kwiatkowska i set skończył się 25:20 po bloku Marty Wójcik.

Kolejne dwie partie miały zupełnie inny przebieg. Dąbrowianki, kierowne na boisku przez 42-letnią Magdalenę Śliwę, poprawiły blok i zagrywkę, z którą łodzianki zupełnie sobie nie radziły. MKS zaczął drugiego seta od 4:0, a wkrótce prowadził 7:1, 12:6, 17:10, 20:15, wygrywając 25:18. W trzeciej partii ewolucja wyniku była podobna. Dąbrowa prowadziła 5:1, 9:2 i 16:5.

Wydawało się, że w czwartej partii łodzianki odradzają się. Kiedy prowadziły 3:0 spiker poinformował, że Rousseaux odzyskała świadomość. Drużyna trenera Masacciego nie utrzymała jednak inicjatywy i wkrótce było 4:6. Próbowały odwrócić losy meczu najlepsze w łódzkim zespole Bryda i Golec, ale doprowadziły tylko do remisów (9:9, 18:18, 20:20, 21:21 i 22:22). Odzyskać prowadzenia już nie udało się i łodzianki przegrały partię do 22.

Budowlani Łódź - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (25:20, 18:25, 11:25, 22:25)

Budowlani: Wójcik 5, Rousseaux 4, De Paula 7, Mirek 4, Bryda 11, Golec 10, libero Ciesielska oraz Kosek 3, Kwiatkowska 8, Grbac 2, Mikołajewska. Trener: Mauro Masacci.

Dąbrowa: Śliwa 3, Leys 3, Plchotova 18, Żebrowska 24, Skowrońska 9, Liniarska 7, libero Strasz oraz Ściurka, Nuszel 11. Trener: Waldemar Kawka.