Szpital Barlickiego w Łodzi przejdzie wielki remont

  Szpital Barlickiego w Łodzi przejdzie wielki remont

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Szpital im. Barlickiego rozpoczyna rozbudowę budynku i wielki remont oddziałów

  Szpital im. Barlickiego rozpoczyna rozbudowę budynku i wielki remont oddziałów ©Grzegorz Gałasiński

  Uniwersytecki Szpital im. Barlickiego przejdzie największy remont w historii placówki. Do północnego skrzydła szpitala zostanie dobudowany duży komin - od piwnicy do trzeciego piętra. Każdy z pięciu znajdujących się tam oddziałów zostanie powiększony o 100 mkw. W skrzydle północnym powstanie też nowoczesny blok operacyjny, na którym znajdzie się aż dziewięć sal operacyjnych. Remont właśnie się rozpoczyna.
  Szpital im. Barlickiego rozpoczyna rozbudowę budynku i wielki remont oddziałów

  Szpital im. Barlickiego rozpoczyna rozbudowę budynku i wielki remont oddziałów ©Grzegorz Gałasiński

  - Zaczynamy od wyburzenia budynków przy bramie wjazdowej, po to by móc rozpocząć rozbudowywanie północnego skrzydła. Rozpoczynamy od prac na zewnątrz i remontu ostatniego piętra w tej części budynku. Potem będziemy przeprowadzać remonty wewnątrz pozostałych oddziałów - tłumaczy dr Anna Murlewska, dyrektor ds. medycznych w szpitalu im. Barlickiego w Łodzi.

  Wielki remont i rozbudowa szpitala im. Barlickiego potrwa dwa lata. Dzięki niej oddziały będą większe, sale nowocześniejsze, a pacjenci będą leczeni w lepszych warunkach.

  - Szpital im. Barlickiego znajduje się w zabytkowym budynku. Na tą rozbudowę wyraził zgodę miejski konserwator. Dzięki niej nie zmniejszy się liczba łóżek w szpitalu, co często ma miejsce w przypadku remontu oddziałów w starym budownictwie, przy spełnieniu wszystkich standardów. Przy salach chorych musimy np. wybudować łazienki, których wcześniej nie było. Po rozbudowie liczba łóżek w szpitalu zwiększy się nawet o 10 - mówi Murlewska.

  Remont "Barlickiego" właśnie się zaczyna. Jako pierwsza z remontowanej części budynku wyprowadziła się z klinika chirurgii czaszkowo-szczękowej, która zajmowała ostatnie piętro. Klinika dzieli teraz miejsce, razem z kliniką chirurgii plastycznej, która znajduje się w głównym budynku.

  - Remont skrzydła będzie trwał dwa lata i przez ten czas będziemy musieli przenosić oddziały w inne miejsce. Klinika chirurgii szczękowej zajęła np. salę fotograficzną i niewykorzystane pokoje na chirurgii plastycznej - tłumaczy dr Murlewska.

  W ciągu dwóch lat zostanie wyremontowany oddział neurologii, na którym powstanie duży pododdział udarowy, oddział neurochirurgii, oddział radiologii i oddział gastroenterologii, który zyska więcej gabinetów zabiegowych.

  - W północnym skrzydle powstanie nowoczesny blok operacyjny z salami wybudzeń. Z kolei oddział intensywnej terapii powiększy się o pracownię, w której stanie komora hiperbaryczna - tłumaczy dr Murlewska.

  "Barlicki" będzie pierwszym szpitalem w Łódzkiem, w którym stanie komora hiperbaryczna, która ratuje życie np. ofiarom zaczadzeń dwutlenkiem węgla. Jedyna taka pracownia w regionie znajduje się w Centrum "Creator" w Łodzi.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 26 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »