Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szpital im. Jonschera z wyremontowanym oddziałem dla seniorów [ZDJĘCIA]

Ewelina Dobrysiewicz
W III Szpitalu Miejskim im. dr. Karola Jonschera w Łodzi odbyło się uroczyste otwarcie Oddziału Chorób Wewnętrznych, Geriatrii i Diabetologii. W czwartek (13 listopada) przy ul. Przyrodniczej 7/9 uruchomiono dla pacjentów 19-łóżkowy oddział chorób wewnętrznych, geriatrii i diabetologii oraz pracownię endoskopową.

Gruntowny remont objął na razie część oddziału, do wyremontowania pozostało jeszcze jedno skrzydło. Prace rozpoczęły się 1 sierpnia, a zakończyły 20 października. Oddział funkcjonuje już od 2 tygodni. Koszt całej inwestycji wyniósł 2 mln złotych, pieniądze pochodziły z budżetu miasta.

- Udało się wyremontować pierwszą część oddziału. Teraz mamy tutaj przyjazne kolory, wszystko jest nowe, świeże. Potrzebna, szczególnie przy diagnozowaniu osób starszych, była pracownia endoskopowa. Zakupiony został nowy sprzęt w jakości HD, który pomaga nam lepiej diagnozować schorzenia pacjentów - powiedziała p.o. dyrektor szpitala, Iwona Bednarek.

Pacjenci otrzymali także łóżka z regulowaną wysokością i materacami, które zapobiegają odleżynom - sprzęt udało się zakupić dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

W przyszłym roku ma zostać wyremontowana pozostała część oddziału. W planach jest także stworzenie sal terapeutycznych dla seniorów. Pacjenci będą mogli grać w bilard i gry planszowe oraz rozwijać swoje zdolności plastyczne i muzyczne.

- Dla młodego człowieka rzut kostką wydaje się prosty. Dla seniora to czasami duży wysiłek, dlatego terapia jest potrzebna - dodała p.o. dyrektor szpitala.

Co drugi piątek pacjenci oddziału biorą udział w koncertach muzyki poważnej. Utwory Griega, Beethovena i Bacha grają dla nich studenci Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi.

- Te zajęcia poprawiają nastój chorych. Następnego dnia są radośni i czują się lepiej - mówi p.o. ordynatora oddziału Anna Rżanek.

W tej chwili 75 proc. pacjentów na oddziale to pacjenci typowo geriatryczni, których wiek to 65 i wyżej. Na oddziale diabetologii znajduje się ich 60 proc. - Ci ludzie mają chęć żyć jak najdłużej - dodała p.o. ordynatora, Anna Rżanek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki