Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szpital im. Kopernika w Łodzi zyska nowy pawilon. Ma być wygodniej i więcej możliwości leczenia

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
W szpitalu im. Kopernika w Łodzi rozpoczął się kolejny etap rozbudowy i remontu. Sprzed szpitala zniknął już podjazd prowadzący na piętro, wkrótce w jego miejscu pojawi się nowy, piętrowy pawilon.Ma to być bliźniaczy budynek do istniejącego już pawilonu przy północnej stronie szpitala. Na 3 tys. mkw. powierzchni znajdą się m.in. nowy hol wejściowy, szatnie, gabinety lekarskie i zabiegowe, gabinet USG, pomieszczenia sanitarne i dla personelu. Na potrzeby pandemii znajdzie się izolatka i pomieszczenie do dekontaminacji przy wejściu.-Wejście będzie zorganizowane zupełnie inaczej – podkreśla łódzki architekt Ryszard Zawierucha, który jest autorem koncepcji tej rozbudowy. Jak wyjaśnia pacjenci udający się do różnych części szpitala nie będą się już mieszać, co będzie bezpieczniejsze. CZYTAJ DALEJ>>>.
W szpitalu im. Kopernika w Łodzi rozpoczął się kolejny etap rozbudowy i remontu. Sprzed szpitala zniknął już podjazd prowadzący na piętro, wkrótce w jego miejscu pojawi się nowy, piętrowy pawilon.Ma to być bliźniaczy budynek do istniejącego już pawilonu przy północnej stronie szpitala. Na 3 tys. mkw. powierzchni znajdą się m.in. nowy hol wejściowy, szatnie, gabinety lekarskie i zabiegowe, gabinet USG, pomieszczenia sanitarne i dla personelu. Na potrzeby pandemii znajdzie się izolatka i pomieszczenie do dekontaminacji przy wejściu.-Wejście będzie zorganizowane zupełnie inaczej – podkreśla łódzki architekt Ryszard Zawierucha, który jest autorem koncepcji tej rozbudowy. Jak wyjaśnia pacjenci udający się do różnych części szpitala nie będą się już mieszać, co będzie bezpieczniejsze. CZYTAJ DALEJ>>>. mgr inż. arch. Ryszard Zawierucha
Szpital im. Kopernika w Łodzi zyska nowy pawilon. Ma być wygodniej pacjentom w przychodni i na izbie przyjęć.

W szpitalu im. Kopernika w Łodzi rozpoczął się kolejny etap rozbudowy i remontu. Sprzed szpitala zniknął już podjazd prowadzący na piętro, wkrótce w jego miejscu pojawi się nowy, piętrowy pawilon.

Ma to być bliźniaczy budynek do istniejącego już pawilonu przy północnej stronie szpitala. Na 3 tys. mkw. powierzchni znajdą się m.in. nowy hol wejściowy, szatnie, gabinety lekarskie i zabiegowe, gabinet USG, pomieszczenia sanitarne i dla personelu. Na potrzeby pandemii znajdzie się izolatka i pomieszczenie do dekontaminacji przy wejściu.

-Wejście będzie zorganizowane zupełnie inaczej – podkreśla łódzki architekt Ryszard Zawierucha, który jest autorem koncepcji tej rozbudowy. Jak wyjaśnia pacjenci udający się do różnych części szpitala nie będą się już mieszać, co będzie bezpieczniejsze.

W pawilonie znajdą się też dwie izby przyjęć: dla pacjentów planowych oraz dla szpitalnego oddziału ratunkowego. Do tej pory izba przyjęć była jedna, teraz będą one rozdzielone, co zwiększy komfort pacjentów.

– Dzięki temu pacjenci przyjmowani na zabiegi planowe nie będą musieli czekać – mówi Kinga Gromek z działu realizacji projektów i rozwoju szpitala.

Warunki lokalowe były wąskim gardłem w leczeniu ambulatoryjnym pacjentów. Brakowało gabinetów by rozszerzyć godziny przyjęć lekarzy specjalistów. Teraz dzięki dodatkowej powierzchni ma to być możliwe

– Przebudowa ma zwiększyć dostępność usług dla pacjentów – podkreśla Kinga Gromek.

W ramach prac powiększona zostanie też szpitalna apteka, która przygotowuje m.in. chemię dla pacjentów onkologicznych. Dodatkowe 600 mkw. powierzchni ma poprawić warunki pracy apteki. Ma też być zagospodarowany teren wokół szpitala, w tym miejsca parkingowe i chodniki dla pieszych.

W czwartek szpital podpisał umowę na wykonanie prac. Inwestycję w systemie „zaprojektuj i zabuduj” wykona firma Climamedic z Mazowsza. Prace mają potrwać do października 2023 ich koszt to 60 mln zł.

Szpital ma w planach także dalsze inwestycje, m.in. budowę izolatoriów, ich realizacja uzależniona będzie od zdobycia środków.

Szpital im. Kopernika ma już prawie 50 lat. Pierwszego pacjenta przyjął 10 kwietnia 1973 roku. Był wówczas największym i najnowocześniejszym szpitalem w Łodzi. Od tego czasu zmieniły się jednak potrzeby szpitala i pacjentów, a także zakres jego działalności. Obecnie najbardziej znany jest z opieki onkologicznej świadczonej dla mieszkańców całego województwa łódzkiego.

od 7 lat
Wideo

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dorosłych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki