Szpital im. Radlińskiego w Łodzi ma 100 lat

  Szpital im. Radlińskiego w Łodzi ma 100 lat

  ab

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Szpital im. Radlińskiego przy ul. Drewnowskiej w Łodzi kończy w tym roku 100 lat. Uroczystość z tej okazji rozpocznie się w najbliższy piątek o godz. 17.30 w Muzeum Historii Miasta Łodzi przy ul. Ogrodowej.
  W Centrum w ciągu roku jest wykonywanych około 700 operacji wszczepienia endoprotez

  W Centrum w ciągu roku jest wykonywanych około 700 operacji wszczepienia endoprotez ©fot. mat. prasowy szpitala

  Placówka w swojej historii wiele razy zmieniała profil działalności. Leczono w niej m.in.: robotników zatrudnionych w zakładach Poznańskiego, rannych żołnierzy, czy osoby ze schorzeniami płuc. Obecnie w budynku przy ul. Drewnowskiej 75 działa Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Narządów Ruchu im. dr Zygmunta Radlińskiego.

  - Każdego roku pojawia się u nas około 23 tys. pacjentów z całego kraju, którzy oczekują pomocy w leczeniu chorób narządów ruchu – mówi Eugeniusz Furman, dyrektor Centrum. – Ich przypadki są bardzo różne od lekkich zwichnięć po skomplikowane złamania lub uszkodzenia stawów.

  Z pomocy specjalistów centrum korzystają zarówno dorośli jak i dzieci.
  Porad udzielają specjaliści w sześciu przychodniach oraz na trzech oddziałach mogących przyjąć na raz 130 chorych. - Opiekę medyczną nad pacjentami sprawuje ponad 30 specjalistów, w tym czworo profesorów, czworo docentów, 26 doktorów i lekarzy. Niewiele placówek naszej wielkości może pochwalić się taką kadrą - uważa dyrektor.

  W Centrum przeprowadzane są operacje wszczepiania endoprotez, czyli sztucznych implantów zastępujących uszkodzone fragmenty kości i stawów. - W ciągu roku wykonujemy około 700 takich operacji. Naszą specjalnością są przeszczepy stawów biodrowych i kolanowych - dodaje Furman.

  W przyszłym roku placówkę czeka przeprowadzka do Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego, które działa przy ul. Pomorskiej 251. Szpital wejdzie w ten sposób w skład Wojskowej Akademii Medycznej UM.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »