Nasza Loteria

Szpital im. Rydygiera od 1 sierpnia częścią Centralnego Szpitala Klinicznego UM w Łodzi

Anna Gronczewska
Już 1 sierpnia szpital położniczy  im. Rydygiera w Łodzi przechodzi pod opiekę łódzkiego Uniwersytetu Medycznego. Stanie się częścią Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE
Już 1 sierpnia szpital położniczy im. Rydygiera w Łodzi przechodzi pod opiekę łódzkiego Uniwersytetu Medycznego. Stanie się częścią Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE Grzegorz Gałasiński
Już 1 sierpnia szpital położniczy im. Rydygiera w Łodzi przechodzi pod opiekę łódzkiego Uniwersytetu Medycznego. Stanie się częścią Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Łodzianki dalej będą rodzić swoje dzieci w szpitalu przy ul. Sterlinga. Znajdą się pod opieką dotychczasowej kadry medycznej - znanych im lekarzy, położnych, pielęgniarek. Ponadto od 1 sierpnia będą mogły skorzystać z kompleksowego leczenia i badania w należącym do Uniwersytetu Medycznego Centrum Kliniczno - Dydaktycznym przy ul. Czechosłowackiej m.in. w poradni zajmującej się genetyką prenatalną.

· Szpital z oddziałem położniczo- ginekologicznym i neonatologicznym, Izbą przyjęć i poradnia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej pozostają w tym samy miejscu, a więc przy ul. Sterlinga – zapewniono podczas briefingu prasowego - Dwie poradnie ginekologiczno-położnicze Rydygiera (z ul. Pomorskiej 59 i z ul. Lumumby 14) przenoszą się do CSK UM. Znajdą się w zespole ponad 20 poradni należących do CSK UM. Dotąd nie było tu poradni ginekologiczno-położniczej. Dzięki temu oferta CSK UM się rozszerza.

Jak zapewniał kilka miesięcy temu Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi to dobra zmiana. Przyczyni się do rozwoju tej placówki.
- Przypomnę, że przed laty szpital dźwignął się z upadłości, a w ostatnim czasie został gruntownie zmodernizowany i doposażony – zauważał wiceprezydent Wieczorek. - Teraz będzie się rozwijać w otoczeniu klinicznym, nadal służąc pacjentkom i dzieciom, co pozwoli na kompleksową diagnostykę i opiekę.

Prof. Adam Antczak, prorektor d.s klinicznych Uniwersytetu Medycznego zapewniał podczas briefingu prasowego , że włączenie szpitala im. Rydygiera w skład Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi że to strategiczny krok w opiece ginekologicznej w naszym regionie i mieście, a przede wszystkim wielka korzyść dla pacjentów.

- Konsolidacja świadczeń w Centralnym Szpitalu Klinicznym UM w Łodzi umożliwia kompleksowość udzielania wysokospecjalistycznych świadczeń nie tylko w ginekologii i położnictwie, ale także w neonatologii – zauważał z kolei Artur Olsiński, dyrektor łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. - To porozumienia jest możliwe dzięki dobrej współpracy władz uniwersytetu z władzami Łodzi. To dobry początek wpisujący się w strategię NFZ.

Natomiast Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia podkreślał, że fundusz wspiera procesy konsolidacji i profilowania w szpitalnictwie.

- Kompleksowa oferta dla pacjentów, poprawa efektywności zarządzania i racjonalne wykorzystanie zasobów – dodał prezes NFZ.
Trzeba też przypomnieć, że Centrum Medyczne im. Rydygiera, która posiada ponadto szereg specjalistycznych poradni będzie nadal działało w ramach miejskiego systemu służby zdrowia. Uniwersytet Medyczny przejmuje jedynie szpital położniczy wraz z budynkiem.
Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi to szpital na poziomie ogólnopolskim. W jego skład wchodzą nie tylko oddziały szpitalne, zespół poradni dla dorosłych, diagnostyka obrazowa, ale także Uniwersyteckie Centrum Pediatrii im. M. Konopnickiej z zespołem specjalistycznych poradni dla dzieci. CSK UM to także oddział neonatologii na III, najwyższym, poziomie referencyjnym.

·Kontrakt Centrum Medycznego im. Rydygiera podpisany z NFZ wynosi 16 milionów złotych. A umowa podpisana przez Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego opiewa na 311 milionów złotych.

Szpital położniczo – ginekologiczny im. Rydygiera jest lubianą przez łodzianki placówką medyczną za kameralną atmosferę, świetny personel, domowe warunki. Porodówka i neonatologia znajdują się na II poziomie referencyjnym. W zeszłym roku aż1372 pacjentki wybrały go na miejsce porodu. Jedna czwartanoworodków w Łodzi urodziła się właśnie w szpitalu im. Rydygiera. Właczenie szpitala w skład Cenralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zapewni kompleksową i bezpieczną ofertę medyczną, dostęp do doświadczonego personelu medycznego, wysokospecjalistycznego leczenia i do diagnostyki obrazowej. Obniżone zostaną koszty administracyjne. Większa i bardziej rozbudowana struktura świadczeń umożliwia bardziej elastyczne zarządzanie kontraktem z NFZ.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

III Konwój św. Mikołaja przemierzy nie tylko powiat szczecinecki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki