Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szpital im. Rydygiera od 1 sierpnia częścią Centralnego Szpitala Klinicznego UM w Łodzi

Anna Gronczewska
Już 1 sierpnia szpital położniczy  im. Rydygiera w Łodzi przechodzi pod opiekę łódzkiego Uniwersytetu Medycznego. Stanie się częścią Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE
Już 1 sierpnia szpital położniczy im. Rydygiera w Łodzi przechodzi pod opiekę łódzkiego Uniwersytetu Medycznego. Stanie się częścią Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE Grzegorz Gałasiński
Już 1 sierpnia szpital położniczy im. Rydygiera w Łodzi przechodzi pod opiekę łódzkiego Uniwersytetu Medycznego. Stanie się częścią Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Łodzianki dalej będą rodzić swoje dzieci w szpitalu przy ul. Sterlinga. Znajdą się pod opieką dotychczasowej kadry medycznej - znanych im lekarzy, położnych, pielęgniarek. Ponadto od 1 sierpnia będą mogły skorzystać z kompleksowego leczenia i badania w należącym do Uniwersytetu Medycznego Centrum Kliniczno - Dydaktycznym przy ul. Czechosłowackiej m.in. w poradni zajmującej się genetyką prenatalną.

· Szpital z oddziałem położniczo- ginekologicznym i neonatologicznym, Izbą przyjęć i poradnia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej pozostają w tym samy miejscu, a więc przy ul. Sterlinga – zapewniono podczas briefingu prasowego - Dwie poradnie ginekologiczno-położnicze Rydygiera (z ul. Pomorskiej 59 i z ul. Lumumby 14) przenoszą się do CSK UM. Znajdą się w zespole ponad 20 poradni należących do CSK UM. Dotąd nie było tu poradni ginekologiczno-położniczej. Dzięki temu oferta CSK UM się rozszerza.

Jak zapewniał kilka miesięcy temu Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi to dobra zmiana. Przyczyni się do rozwoju tej placówki.
- Przypomnę, że przed laty szpital dźwignął się z upadłości, a w ostatnim czasie został gruntownie zmodernizowany i doposażony – zauważał wiceprezydent Wieczorek. - Teraz będzie się rozwijać w otoczeniu klinicznym, nadal służąc pacjentkom i dzieciom, co pozwoli na kompleksową diagnostykę i opiekę.

Prof. Adam Antczak, prorektor d.s klinicznych Uniwersytetu Medycznego zapewniał podczas briefingu prasowego , że włączenie szpitala im. Rydygiera w skład Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi że to strategiczny krok w opiece ginekologicznej w naszym regionie i mieście, a przede wszystkim wielka korzyść dla pacjentów.

- Konsolidacja świadczeń w Centralnym Szpitalu Klinicznym UM w Łodzi umożliwia kompleksowość udzielania wysokospecjalistycznych świadczeń nie tylko w ginekologii i położnictwie, ale także w neonatologii – zauważał z kolei Artur Olsiński, dyrektor łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. - To porozumienia jest możliwe dzięki dobrej współpracy władz uniwersytetu z władzami Łodzi. To dobry początek wpisujący się w strategię NFZ.

Natomiast Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia podkreślał, że fundusz wspiera procesy konsolidacji i profilowania w szpitalnictwie.

- Kompleksowa oferta dla pacjentów, poprawa efektywności zarządzania i racjonalne wykorzystanie zasobów – dodał prezes NFZ.
Trzeba też przypomnieć, że Centrum Medyczne im. Rydygiera, która posiada ponadto szereg specjalistycznych poradni będzie nadal działało w ramach miejskiego systemu służby zdrowia. Uniwersytet Medyczny przejmuje jedynie szpital położniczy wraz z budynkiem.
Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi to szpital na poziomie ogólnopolskim. W jego skład wchodzą nie tylko oddziały szpitalne, zespół poradni dla dorosłych, diagnostyka obrazowa, ale także Uniwersyteckie Centrum Pediatrii im. M. Konopnickiej z zespołem specjalistycznych poradni dla dzieci. CSK UM to także oddział neonatologii na III, najwyższym, poziomie referencyjnym.

·Kontrakt Centrum Medycznego im. Rydygiera podpisany z NFZ wynosi 16 milionów złotych. A umowa podpisana przez Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego opiewa na 311 milionów złotych.

Szpital położniczo – ginekologiczny im. Rydygiera jest lubianą przez łodzianki placówką medyczną za kameralną atmosferę, świetny personel, domowe warunki. Porodówka i neonatologia znajdują się na II poziomie referencyjnym. W zeszłym roku aż1372 pacjentki wybrały go na miejsce porodu. Jedna czwartanoworodków w Łodzi urodziła się właśnie w szpitalu im. Rydygiera. Właczenie szpitala w skład Cenralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zapewni kompleksową i bezpieczną ofertę medyczną, dostęp do doświadczonego personelu medycznego, wysokospecjalistycznego leczenia i do diagnostyki obrazowej. Obniżone zostaną koszty administracyjne. Większa i bardziej rozbudowana struktura świadczeń umożliwia bardziej elastyczne zarządzanie kontraktem z NFZ.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

2024 Omówienie próbnej matury z matematyki z Pi-stacją

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki