3/6 Zamknij

Horała zapewnił, że rezerwat jest bezpieczny, ale dodał jeszcze coś ciekawego. Otóż wedle wiceministra na podstawie „wstępnego wariantowania linii”,

Przemyslaw Swiderski

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

Horała zapewnił, że rezerwat jest bezpieczny, ale dodał jeszcze coś ciekawego. Otóż wedle wiceministra na podstawie „wstępnego wariantowania linii”, które obudziły w Łodzi tak duże kontrowersje, „nie można wnioskować ostatecznego przebiegu linii”. Poza tym „przedstawienie zarysu koncepcyjnego przebiegu linii miało na celu wyłącznie budowanie świadomości społecznej o rozpoczętych pracach studialnych”.


Według Kwiatkowskiego użycie takiego zwrotu, może oznaczać, że rząd przyjął do wiadomości informację o protestach mieszkańców Łodzi i wycofa się z kontrowersyjnych planów, choćby dotyczących zmiany przebiegu tunelu pod miastem.

Przypomnijmy: pierwszy, zatwierdzony przed laty plan zawierał projekt tunelu KDP, który na wysokości dworca Kaliskiego odbijał na południe i pod ulicą Bandurskiego wiódł w okolice Lublinka, następnie wzdłuż konwencjonalnej linii kolejowej na Sieradz. Rząd PiS natomiast zaproponował tunel pod ulicą Konstantynowską, czyli pod parkiem na Zdrowiu i pod domami mieszkańców m.in. Starego Złotna. W Łodzi i Konstantynowie Łódzkim, w którym przeprowadzenie linii w ten sposób oznaczałoby wysiedlenia mieszkańców i wyburzenia ich domów, protestowało po kilkaset osób.

>>>>


Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy