Tablet nagrodą w konkursie dla pielgrzymów z Łodzi

  Tablet nagrodą w konkursie dla pielgrzymów z Łodzi

  Matylda Witkowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Piotrkowska pielgrzymka rozpoczyna sezon pątniczy

  Piotrkowska pielgrzymka rozpoczyna sezon pątniczy ©Dariusz Śmigielski

  Rozpoczyna się sezon pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. W czwartek jako pierwsi ruszą na szlak pątnicy z Piotrkowa Trybunalskiego. A łodzianie zachęcają pątników konkursem, w którym można wygrać tablet.
  Piotrkowska pielgrzymka rozpoczyna sezon pątniczy

  Piotrkowska pielgrzymka rozpoczyna sezon pątniczy ©Dariusz Śmigielski

  Piotrkowianie ruszą w trasę już po raz 144. Pielgrzymka rozpocznie się w czwartek po mszy świętej o godz. 7 rano w kościele farnym św. Jakuba w Piotrkowie. Pielgrzymi mają do przejścia 113 km. Na Jasnej Górze chcą być 14 lipca i tam spędzić święto Matki Bożej Szkaplerznej, które przypada 15 lipca.

  - Taka jest nasza tradycja - mówi ksiądz Tomasz Estkowski, kierownik pielgrzymki. - Sprawdzałem w dokumentach, piotrkowska pielgrzymka zawsze szła na Jasną Górę w lipcu.


  Potem pielgrzymi ruszą w drogę powrotną. Do Piotrkowa wrócą 19 lipca. Do tej pory na pielgrzymkę zapisało się około 200 osób. Jednak organizatorzy spodziewają się trzy razy więcej chętnych. - Zazwyczaj najwięcej osób zapisuje się w ostatniej chwili - mówi ksiądz Estkowski.

  W ubiegłym roku w pielgrzymce wzięło udział 630 osób. W poprzednich latach liczba pątników była podobna. Hasło tegorocznej pielgrzymki - podobnie jak wszystkich pielgrzymek z archidiecezji łódzkiej - brzmi "Wiara naszą siłą".

  - Nawiązuje ono do trwającego właśnie Roku Wiary. Ma też przygotowywać do zbliżającej się 1050. rocznicy chrztu Polski - mówi ksiądz Estkowski.

  Z całego regionu wyruszy do Częstochowy kilkadziesiąt pieszych pielgrzymek. Najwięcej chce dojść na Jasną Górę na święto Matki Bożej Jasnogórskiej 26 sierpnia.

  Taki termin tradycyjnie ma Piesza Pielgrzymka Łódzka. Łodzianie pójdą na Jasną Górę już po raz 88. Zapisy rozpoczną się 12 sierpnia, sama pielgrzymka rozpocznie się 21 sierpnia. - Na pielgrzymkę warto pójść, by pogłębić swoją wiarę i spotkać ciekawych ludzi - zachęca do udziału ksiądz Jacek Tyluś, kierownik pielgrzymki.

  W tym roku przygotowaniom do pielgrzymki towarzyszą konkursy: jeden dla dzieci na przygotowanie baneru pielgrzymkowego, drugi na przygotowanie hasła łódzkiej pielgrzymki. Nagrodą dla zwycięzcy będzie tablet. - Chcemy stworzyć własne hasło łódzkiej pielgrzymki, które będzie towarzyszyć nam przez wiele lat - mówi ksiądz Tyluś.

  Niektóre grupy, np. Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa, dojdą na Jasną Górę w dniu święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, czyli 15 sierpnia.

  Według szacunków paulinów, w ubiegłym roku w całej Polsce szło 278 pielgrzymek, w których udział wzięło ponad 140 tysięcy osób.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tablet jaki

  Mirosław (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 14

  Szukam czegoś co byłoby nie najdroższe ale zdatne i do rozrywki i do pracy czasem. Czy coś takiego się nada według Was: http://mobile2.pl/pl/p/Tablet-EVOLVEO-Vision-XD7%2C-7-Android-4.1/1831...rozwiń całość

  Szukam czegoś co byłoby nie najdroższe ale zdatne i do rozrywki i do pracy czasem. Czy coś takiego się nada według Was: http://mobile2.pl/pl/p/Tablet-EVOLVEO-Vision-XD7%2C-7-Android-4.1/1831
  Wolałbym wiedzieć zanim go już kupię :)zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nowy element

  R.B. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 9

  W podejsciu do wiernych folklorystyczno-obrzedowego kosciola katolickiego w Polsce. Nic dziwnego.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No to jak bedzie tablet za marchewke robił

  lepiej jakby obiecali samochód (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 17

  to tylu pątników przybędzie, że Jasna Góra nie przyjmie. A z drugiej strony to czy to jest normalne, żeby kusić tabletem za udział w pielgrzymce? Komercja się wdaje od dawna do kościoła, tylko po...rozwiń całość

  to tylu pątników przybędzie, że Jasna Góra nie przyjmie. A z drugiej strony to czy to jest normalne, żeby kusić tabletem za udział w pielgrzymce? Komercja się wdaje od dawna do kościoła, tylko po co ta gadka o wierze, misji i miłosierdziu itd. itp...zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tablet za haslo, a nie za udzial w pielgrzymce

  eva (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Czytanie ze zrozumieniem widze lezy. Smutne...Pomodle sie za zawistnikow, ktorzy nigdy nie zrozumieja jakie piekne owoce przynosi wysilek dla Pana Boga

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo