Taboret i autobus

  Taboret i autobus

  Joanna Leszczyńska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Pomysłowość Polaków nie zna granic. Nawet w najbardziej prozaicznych sytuacjach. Kilka dni temu starsza pani, wysiadając na ulicy Przybyszewskiego z zatłoczonego autobusu 55 podniosła się… z taboreciku, złożyła go i ruszyła do wyjścia.
  Joanna Leszczyńska

  Joanna Leszczyńska ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Nie podróżowała sama. Z siedzenia wstał starszy pan, podpierający się laską i poszli w jednym kierunku. Jakież przykre doświadczenia z korzystania z łódzkiej komunikacji musiała mieć ta para, skoro podróżowała z własnym składanym taborecikiem.

  Od dawna zauważyłam, że starsi ludzie, nawet jeśli posiłkują się laską, nie mają żadnych "forów" w autobusie czy tramwaju u tych młodszych i sprawniejszych. Kobieta w ciąży też musi mieć sporo szczęścia, by ktoś jej ustąpił miejsce. Jedna z telewizji śniadaniowych zrobiła eksperyment w Poznaniu i tam też okazało się, że ciężarna jak chce jechać autobusem, to musi sobie postać. Ludzie tłumaczyli, że trudno się domyślić, która pani jest w ciąży, a która po prostu ma... nadwagę. Stajemy się coś mało domyślni...

  Ale nie zawsze tak jest. Otóż w innym eksperymencie, przeprowadzonym przez "Gazetę Wyborczą" okazało się, że pomożemy człowiekowi, leżącemu na ulicy, jeśli jest on... przyzwoicie ubrany. Obok leżącego człowieka w byle jakim przyodziewku przejdziemy obojętnie. Kiedy potem czytam, że z badań CBOS wynika, że ponad 70 procent Polaków pomaga innym, myślę, że jedno co nas nie opuszcza, to dobre o sobie mniemanie.

  Joanna Leszczyńska

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo