Dariusz Piekarczyk
Kamil Majchrzak
Kamil Majchrzak Fot. Polskapress
Kamil Majchrzak, 23-letni tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego, znakomicie rozpoczął udział w wielkoszlemowym Wimbledonie 2019.

Polak potrzebował zaledwie 51 minut na pokonanie w pierwszym meczu eliminacji Francuza Constanta Lestienne’a. Wygrał 6:1, 6:2. Polak (111 ATP) był faworytem tego spotkania. Nic dziwnego, rywal zajmuje bowiem 202 miejsce w rankingu ATP. Na dodatek gra na kortach trawiastych nie jest jego mocną stroną, co zresztą znakomicie wykorzystał piotrkowianin. Najpierw przełamał na 2:0, a potem wyszedł na 3:0. W drugim secie nie było już większych emocji i w efekcie łatwa wygrana piotrkowianina 6:2. Warto dodać, że Kamil Majchrzak wykorzystał cztery z pięciu break pointów oraz posłał pięć asów i miał dwa podwójne błędy. W roku 2018 obaj tenisiści spotkani się w challengerze w Budapaszcie, rozgrywanym na twardym korcie w hali. Wtedy góra był Francuz. Aby jednak dostać się do drabinki głównej Wimbledonu 2019 tenisista z Piotrkowa musi wygrać w sumie trzy mecze. Dodajmy, że pula nagród w tegorocznym turnieju wynosi około 38 mln funtów, a więc wcale niemało. Jest o co grać.