Tak grają mistrzynie Polski. Siedem goli piłkarek TME SMS Łódź

W czwartej kolejce piłkarskiej ekstraligi kobiet mistrzynie Polski piłkarki TME SMS mierzyły się z beniaminkiem najwyższej klasy rozgrywkowej - Pogonią w Tczewie.

Trener Marek Chojnacki przestrzegał swoje podopieczne, bo wiadomo, że nie zawsze zdecydowane faworytki wygrywają. Niepewność trwała tylko... trzy minuty. Po 180 sekundach gry i dośrodkowaniu Anny Rędzi worek z bramkami rozwiązała Dominika Kopińska. Strzeliła gola głową. Królowa strzelczyń poprzedniego sezonu także w tym jest kandydatką do głównego trofeum. Strzela gole, jak na zawołanie w stylu Roberta Lewandowskiego, ale nie dostrzega tych umiejętności trenerka kadry Nina Patalon. Łodziankę powołała tylko dlatego, że innego kadrowiczki nie mogły grać w meczu reprezentacji, ale i tak dla Dominiki Kopińskiej trenerka znalazła miejsce tylko na ławce rezerwowych. Dziwimy się tej niechęci pani Patalon do drużyny TME SMS.
Później nastąpił koncert drugiej napastniczki TME SMS Klaudii Jedlińskiej. W 10 minucie strzeliła drugiego gola, w 19 - trzeciego po podaniu Gabrieli Grzybowskiej, a w 23 minucie trafiła w słupek.
Zaraz po przerwie Klaudia ustrzeliła hat-tricka. W 50 minucie wykorzystała znów dobre podanie Gabrieli Grzybowskiej. Trzech goli na koncie Klaudii pozazdrościła Dominika Kopińska. Strzeliła dwa gole w ciągu dwóch minut. W 52 minucie po zagraniu Anny Rędzi i w 54 minucie. Było już 6:0 dla łodzianek. I kiedy wydawało się, że łodzianki poprzestaną na sześciu golach. Dominika Kopińska trafiła po raz siódmy, notując czwartego gola. Ustaliła wynik meczu w 82 minucie, wykorzystując podanie Pauliny Filipczak.
Po czterech kolejkach łodzianki mają na koncie cztery zwycięstwa i dorobek bramek 16-0. Imponujące. Po piętach depcze Górnik Łęczna, który też nie traci punktów.

Pogoń Tczew - TME SMS Łódź 0:7 (0:3)
0:1 Dominika Kopińska (3), 0:2 Klaudia Jedlińska (10), 0:3 Klaudia Jedlińska (19), 0:4 Klaudia Jedlińska (50), 0:5 Dominika Kopińska (52), 0:6 Dominika Kopińska (54), 0:7 Dominika Kopińska (82).
TME SMS: Oliwia Szperkowska (85, Patrycja Banach) - Yurina Enjo, Daria Sokołowska, Wiktoria Zieniewicz, Julia Kolis - Nadia Krezyman (60, Dominika Gąsieniec), Ernestina Abambila (60, Urszula Onoszko), Gabriela Grzybowska, Anna Rędzia - Klaudia Jedlińska (66, Paulina Filipczak), Dominika Kopińska. Trener: Marek Chojnacki.

W następnej kolejce piłkarki TME SMS zmierzą się z trudnym rywalem - Czarnymi Sosnowiec, brązowymi medalistkami z poprzedniego sezonu. Mecz odbędzie się w sobotę 17 września o godz. 10 na stadionie Widzewa.