Tak grające siatkarki Grot Budowlanych mogą być nawet mistrzyniami Polski. Zdjęcia

Siatkówka. To był wielki mecz siatkarek Grot Budowlanych Łódź. Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza pokonały lidera, drużynę Developresu Rzeszów, na jej terenie.

Łodzianki przystąpiły do meczu z wielką wolą zwycięstwa. Wygrały dwa pierwsze sety i wydawało się, że jest możliwe zwycięstwo nawet za trzy punkty. Tymczasem zwarły szeregi gospodynie i odrobiły straty. Wygrały trzeciego i czwartego seta do 21. Koniecznie było rozegranie piątego seta.
W tie-breaku ataki Veroniki Jones-Perry i Zuzanny Góreckiej, a także blok doskonale spisującej się na środku Weroniki Centki dały prowadzenie Budowlanym 5:2. Później było 7:3 i 9:4. Dziewczęta prezesa Marcina Chudzika nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa, na które tak ciężko zapracowały.
Mecz trwał godzinę i 55 minut. MVP spotkania wybrana została będąca w wybornej formie Amerykanka Veronica Jones-Perry. Zdobyła 34 punkty w tym meczu, była wprost nie do zatrzymania.
30 stycznia odbędą się derby Łodzi: Grot Budowlani - ŁKS Commercecon. To będzie mecz wielkiej siatkówki. Obie drużyny wznoszą się ostatnio na wyżyny swoich możliwości. Grają bardzo dobrą siatkówkę i zapowiada się prawdziwa uczta. Jeszcze jeden wniosek płynie z wtorkowego zwycięstwa. Developres Rzeszów już tak nie dominuje, każdy rywal jest do pokonania, a zatem nawet złoto mistrzostw Polski jest w zasięgu ręki siatkarek Grot Budowlanych.
Od 2 do 4 lutego br. ŁKS Commercecon będzie gospodarzem turnieju Ligi Mistrzyń.

Developres Rzeszów – Grot Budowlani Łódź 2:3 (20:25, 16:25, 25:21, 25:21, 8:15)

Grot Budowlani: Julia Nowicka 3, Zuzanna Górecka 13, Małgorzata Lisiak 4, Veronica Jones-Perry 34, Monika Fedusio 15, Weronika Centka 9, Maria Stenzel (l) oraz Anna Lewandowska, Oliwia Poreda, Paulina Damaske 1. Trener: Błażej Krzyształowicz.
MKS Kalisz – Chemik Police 2:3.