
Takie są skutki picia piwa
Czy istnieje bezpieczna ilość wypijanego alkoholu, która nie wiąże się ryzykiem uzależnienia? Według Światowej Organizacji Zdrowia standardowa porcja czystego alkoholu to 250 mililitrów piwa o mocy 5 proc. W naszej galerii znajdziecie odpowiedzi na pytania, co dzieje się z organizmem, gdy pijemy piwo.
Czytaj dalej --->

Czy jedno piwo dziennie szkodzi?
Zalecenia są takie, że mężczyźni nie powinni przekraczać 4 porcji standardowych porcji alkoholu dziennie (kobiety - 2), nie więcej niż 5 razy w tygodniu. Ważne - zawsze muszą pozostać dwa dni przerwy bez alkoholu!
Czytaj dalej --->

Zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia
To oznacza, że mężczyźni nie powinni wypijać więcej niż dwóch piw dziennie, a kobiety jednego - nie więcej niż 5 razy w tygodniu.
Sprawdź, co dzieje się z twoim organizmem, gdy pijesz piwo -->

Piwo powoduje otyłość
Nadmierne picie piwa powoduje otyłość. Nic dziwnego, że męskie brzuchy często nazywane są piwnymi. Piwo jest jednym z bardziej kalorycznych alkoholi - półlitrowa butelka zawiera średnio 250 kalorii. Im mocniejsze piwo, tym więcej kalorii. Ten trunek ma też wysoki indeks glikemiczny i dużą ilość cukrów. Picie piwa wzmaga również apetyt.
Czytaj dalej --->

Picie piwa a serce
Regularnie i umiarkowane spożywanie tego trunku obniża ryzyko wystąpienia ataku serca aż do 60 proc. w stosunku do osób niepijących. Piwo ma składniki obniżające poziom złego cholesterolu we krwi, a także zapobiega tworzeniu się zakrzepów.
Czytaj dalej --->

Picie piwa a serce
Natomiast regularne przekraczanie standardowej porcji alkoholu może prowadzić do nadciśnienia tętniczego, migotania przedsionków, cukrzycy i udarów mózgu, co wpływa negatywnie na funkcjonowanie serca.
Czytaj dalej --->

Piwo zapobiega anemii
Picie piwa podnosi poziom witaminy B w organizmie i zapobiega anemii. W tym złocistym trunku znajdują się bowiem witaminy B1, B2, B6 i B12.
Czytaj dalej --->

Piwo a nerki
Umiarkowane picie piwa zwiększa do 40. proc. ryzyko pojawienia się kamieni nerkowych. Jednak nadużywając tego alkoholu, ryzykujesz nadciśnienie i chorobę nerek.
Czytaj dalej --->