Taksówkarze toną w długach. Ile wynosi zadłużenie branży...

  Taksówkarze toną w długach. Ile wynosi zadłużenie branży taksówkarskiej? [RANKING WOJEWÓDZTW]

  Alicja Zboińska

  Dziennik Łódzki

  Długi firm taksówkarskich wynoszą 29 mln zł
  Długi firm taksówkarskich wynoszą 29 mln zł
  1/18

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Pixabay

  Trudna sytuacja branży taksówkarskiej. Zadłużenie firm z tego sektora rośnie lawinowo. Jeszcze w 2013 roku dług taksówkarzy z całego kraju wynosił niewiele ponad 6,5 mln zł.
  Tymczasem w tym roku taksówkarze mają do oddania juz ponad 29 mln zł. Na większość tej kwoty - ponad 17 mln zł - czekają firmy windykacyjne i fundusze sekurytyzacyjne, które zajmuja się skupowaniem długów.

  Kolejne miejsce na liście wierzycieli zajmują firmy z branży finansowej, czyli banki, spółki faktoringowe i leasingowe. Do nich trzeba dodać także firmy pożyczkowe.

  To nie wszystko: taksówkarze są winni pieniądze także firom telekomunikacyjnym i towarzystwom ubezpieczeniowym. Taksówkarze nie płacą również za hurtowy zakup paliwa, wynajem samochodów, a także za ich naprawę.

  By zobaczyć, ile wynoszą długi taksówkarzy w poszczególnych województwach i największe długi, kliknij w przycisk galerii.

  Zobacz galerię

  Sytuacja taksówkarzy nie jest taka sama w całym kraju, występują duże różnice regionalne. W gronie dłużników rekordzistów ostatnie miejsce zajmuje taksówkarz lub firma taksówkowa z długiem niewiele przekraczającym 24 tys. zł. Najbardziej zadłużona korporacja w Polsce ma natomiast do oddania aż 891 tys. zł.

  Zdaniem specjalistów kłopoty taksówkarzy wynikają także z z zatorów finansowych, które powstają wskutek współpracy z nierzetelnymi kontrahentami. Przez to, że kontrahenci spóźniają się z zapłatą, taksówkarze nie są w stanie na bieżąco regulować swoich zobowiązań.

  Taksówkarze skarżą się także na konkurencję ze strony przewoźników, którzy działają w szarej strefie, czyli wożą pasażerów bez ważnej licencji. Nie odstraszają ich nawet wysokie kary, kóre wynoszą od 12 do 14 tys. zł.

  Zobacz też: Taksówkarze protestowali w centrum Warszawy przeciw nielicencjonowanym przewozom
  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Taxi ma się świetnie. Artykuł z du,py. 6 mam na rękę co miesiąc.

  Tele (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  światełka

  Mikołaj (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Nawet nie potraficie wstawic zdjęć taksówek z opisywanych województw. Wstyd.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo