1/5
PKO Ekstraklasa. Lech Poznań umocnił się na pozycji lidera,...

PKO Ekstraklasa. Lech Poznań umocnił się na pozycji lidera, Yaw Yeboah przeprowadził fantastyczną akcję, Cracovia przełamała niemoc, a Wisła Płock odnalazła się w grze na wodzie.

W naszej jedenastce znajdziecie:
- wyłącznie seniorów
- czterech Polaków, Brazylijczyka, Czarnogórca, Czecha, Ghańczyka, Holendra, Portugalczyka i Słowaka
- po trzech piłkarzy Wisły Kraków i Wisły Płock, po jednym Cracovii, Lecha Poznań, Pogoni Szczecin, Radomiaka Radom i Warty Poznań

2/5
Robił wszystko, żeby wywieźć choćby punkt z Radomia. W...

Bramkarz: Adrian Lis (Warta Poznań)

Robił wszystko, żeby wywieźć choćby punkt z Radomia. W drugiej połowie obronił jedenastkę egzekwowaną przez specjalistę w tym fachu, czyli Leandro. Wobec akcji z doliczonego czasu okazał się jednak bezradny.

W naszej jedenastce pierwszy raz w sezonie.

3/5
Dusan Lagator (Wisła Płock) - Wielu kibiców Nafciarzy...

Wyróżnieni obrońcy:

Dusan Lagator (Wisła Płock) - Wielu kibiców Nafciarzy zdziwiła jego obecność na środku defensywy, a nie w pomocy. Na zmienionej pozycji poradził sobie jednak bez zarzutu. Najlepiej jego występ podsumowuje wynik meczu. W naszej jedenastce pierwszy raz w sezonie.

Raphael Rossi (Radomiak Radom) - Dobrze się stało, że został w klubie i teraz może pokazać się na najwyższym szczeblu. Przeciw Warcie Poznań zaliczył solidną grę w destrukcji. Wywalczył jedenastkę, której kolega nie zamienił jednak na bramkę. W naszej jedenastce pierwszy raz w sezonie.

Matej Hanousek (Wisła Kraków) - Rozkręca się. W Łęcznej drużyna miała z niego duży pożytek zwłaszcza w ofensywie. Zapisał dwie asysty, a w sumie w swoim dorobku posiada już trzy. W naszej jedenastce pierwszy raz w sezonie.

4/5
Kamil Drygas (Pogoń Szczecin) - Mecz ze Stalą Mielec...

Wyróżnieni pomocnicy:

Kamil Drygas (Pogoń Szczecin) - Mecz ze Stalą Mielec rozpoczął się od utraty bramki, ale po przerwie było tylko lepiej. Za odwrócenie wyniku wziął się w końcu lider drugiej linii. Do wyrównania doprowadził z rzutu karnego. W ten sam sposób ustalił też rezultat na 3:1. W naszej jedenastce pierwszy raz w sezonie.

Pelle van Amersfoort (Cracovia) - Wreszcie nastąpiło przełamanie Pasów. W meczu z Jagiellonią Białystok Holender strzelił do szatni: w 45 minucie wykorzystał bowiem jedenastkę. Miał także udział w decydującej akcji. W naszej jedenastce pierwszy raz w sezonie.

Rafał Wolski (Wisła Płock) - Świetnie odnalazł się w meczu na wodzie. Zaliczył dwie asysty przy trafieniach Łukasza Sekulskiego. Sam również wpisał się na listę strzelców, podwyższając wynik na 2:0. Jeżeli ominą go kontuzje, to będzie dla drużyny tak samo ważny jak w zeszłym sezonie Mateusz Szwoch i dwa sezony temu Dominik Furman. W naszej jedenastce pierwszy raz w sezonie.

Michal Skvarka (Wisła Kraków) - Potwierdza, że jest pożytecznym ogniwem drugiej linii. W spotkaniu z Górnikiem Łęczna strzelił debiutanckiego gola, a później zaliczył swoją trzecią asystę. W naszej jedenastce pierwszy raz w sezonie.

Dalej

Podniosły koncert w Teatrze Miejskim w Sieradzu z okazji 25-lecia Polski w NATO FOTO