Tango u fabrykanta

  Tango u fabrykanta

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Premierowo kwartet wystąpił na festiwalu w Edynburgu
  1/2
  przejdź do galerii

  Premierowo kwartet wystąpił na festiwalu w Edynburgu ©materiały promocyjne

  Kompozycje mistrza nowoczesnego tanga, Astora Piazzolli, to trzon programu, z jakim w Muzeum Miasta Łodzi wystąpi w poniedziałek kwartet Colours Of Tango.
  Esencję tanga odnaleźć będzie można w pełnym temperamentu i pasji śpiewie Oscara Ernesto Ovejero, rodowitego mieszkańca Buenos Aires. Ovejero towarzyszyć będzie trio instrumentalistów młodego pokolenia wykształconych w akademiach muzycznych w Polsce, Niemczech i Austrii: Aleksandra Szurgot (skrzypce), Aneta Janiszewska (harfa) i Konrad Salwiński (akordeon). Mając w dorobku liczne sukcesy na estradzie krajowej i międzynarodowej, muzycy wykorzystują bogactwo brzmienia instrumentów, by przedstawić własne aranżacje utworów dawnych mistrzów tanga.


  W pierwszej części koncertu zabrzmią m.in. "Libertango" i "Milonga del Angel" Astora Piazzolli, w drugiej (jako zaproszenie do wspólnej milongi) utwory z repertuaru popularnego argentyńskiego śpiewaka Carlosa Gardela i urugwajskiego kompozytora Gerardo Matosa Rodrígueza.

  Premiera projektu Colour Of Tango odbyła się podczas Edinburgh Fringe Festival 2012. Przedpremierowo zespół wystąpił na XIX. Festiwalu "Lato z Muzyką" w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Grotnikach. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Muzeum Miasta Łodzi. Początek koncertu o godz. 19.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo