3/7 Zamknij

Zdaniem lekarzy zrzeszonych w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi zmiana przepisów dotknie przede wszystkim medyków. Przestępstwami, które podlegają pod

Karol Makurat

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

Zdaniem lekarzy zrzeszonych w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi zmiana przepisów dotknie przede wszystkim medyków. Przestępstwami, które podlegają pod nowy przepis są bowiem m.in. nieumyślne spowodowanie śmierci lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, lub narażenie na utratę życia lub zdrowia. Łatwo może je popełnić lekarz podczas operacji lub zabiegu. Do tej pory sądy wobec lekarzy stosowały często inne kary. Lekarze przekonują, że teraz dużo bardziej prawdopodobna stanie się kara więzienia.

Dr Paweł Czekalski, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi podkreślał na konferencji prasowej, że praca w zagrożeniu więzieniem będzie dla lekarzy bardzo dużym obciążeniem. - Wiele procedur w chorobach nowotworowych i kardiologicznych łączy się z dużym odsetkiem niepowodzeń. W tej sytuacji nie możemy odpowiadać za to, że ktoś umrze. Bo człowiek jest istotą śmiertelną – wyjaśniał.

>>>>

Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy