Targi Rolne w Bratoszewicach. Nasienie amerykańskich byków...

  Targi Rolne w Bratoszewicach. Nasienie amerykańskich byków [ZDJĘCIA]

  Matylda Witkowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Targi Rolne w Bratoszewicach.
  1/13
  przejdź do galerii

  Targi Rolne w Bratoszewicach. ©Matylda Witkowska

  Najlepsze zwierzęta hodowlane z regionu oraz produkty rolnicze można było obejrzeć przez weekend w Bratoszewicach. Hodowcy i rolnicy wystawiali swoje osiągnięcia na Targach Rolnych W Sercu Polski oraz na XV Wojewódzkiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Bratoszewicach.
  Obydwie imprezy zorganizował Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach. Na targi W Sercu Polski zjechało 120 wystawców akcesoriów rolniczych i usług związanych z rolnictwem, a na XV Wojewódzką Wystawę Zwierząt Hodowlanych - około setki hodowców, którzy pokazali prawe i 600 zwierząt, w tym 84 krowy i cielęta, a także konie, świnie, kozy, owce i drób.

  - Celem targów jest wymiana doświadczeń i pokazanie dorobku rolnictwa - tłumaczy Barbara Günther, dyrektorka ŁODR.


  Marek Michalak, hodowca koni z Bielaw w powiecie łowickim przyjeżdża na targi od lat. Zwierzęta wystawia w konkursie koni.

  - Nie wyobrażam sobie, by mogło nas tu nie być - mówi. - To okazja, by zaprezentować swoje zwierzęta i zobaczyć, co hodują inni - dodaje. - Konie hodował już mój ojciec, ja po dwuletniej przerwie też wróciłem do hodowli - wyjaśnia.

  Na wystawie oprócz zwierząt pokazywano maszyny i akcesoria hodowlane. Można było zobaczyć najnowsze ciągniki oraz pokazy ich działania, zaprenumerować prasę rolniczą, zapoznać się z ofertą pługów, kupić sprzęt i nawozy. Było też stoisko firmy sprowadzającej nasienie amerykańskich byków.

  - Amerykańskie hodowle są bardziej nowoczesne, byki poddawane są też badaniom genomicznym - zachwalał nasienie Damian Kocemba z firmy WWS Polska Robert Pakuła.

  Najlepsze zwierzęta otrzymały tytuły superczempionów. Najlepszą krowę pokazał OHZ Dębołęka, jałówkę Krzysztof Cyganiak z Emilianowa. Super-czempionami zostały też: tryk Jolanty Animuckiej z Karczowa, koza Rolniczego Zakładu Doświadczalnego SGGW w Żelaznej, królik Andrzeja Bednarskiego z Kamiennej, klacz Mirosława Jarmuża i ogier Karoliny Jarmuż, knur Jana Deki i locha Ewy i Janusza Linków.

  Nagrodzono też producentów najlepszych wyrobów wędliniarskich, piekarskich i mleczarskich.

  Targom towarzyszył jarmark z sadzonkami roślin, wyrobami rękodzielniczymi i artykułami spożywczymi. Zwiedzającym czas umilały występy kapel ludowych.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  !

  Rol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 28 / 15

  Byłem, warto było.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo