Targowa 47. Jest zawiadomienie do prokuratury o narażeniu życia i nękanie lokatorów [ZDJĘCIA+FILM]

Łukasz KaczyńskiZaktualizowano 
Nie ma końca dramatu mieszkańców kamienicy przy ul. Targowej 47. Trwa konflikt z zarządcą nieruchomości, a w budynku wciąż nie ma okien i drzwi. W obronie mieszkańców stanęło Europejskie Centrum Inicjatyw Obywatelskich i złożyło zawiadomienie do prokuratury.

- Mimo zapewnień, pełnomocnicy właścicieli nie wprawili do dziś okien, dlatego postanowiliśmy bronić się wszystkimi dostępnymi drobnymi metodami. Lokatorzy wystąpili do sądu, by w trybie zabezpieczenia nakazał on wprawienie okien. Wyrazili też zgodę uczestniczyć w procesie, gdyby do wprawienia okien nie doszło - mówiła Agnieszka Wojciechowska von Huekelom na przedpołudniowej konferencji przed kamienicą. - Natomiast Europejskie Centrum Inicjatyw Obywatelskich wystąpiło do prokuratury, która już prowadzi śledztwo w sprawie tej kamienicy, aby dołączono paragrafy o narażenie życia i zdrowia tych ludzi przez częściową rozbiórkę kamienicy czyli wymontowanie drzwi, okien i bramy oraz o uporczywe nękanie lokatorów.

Jak mówiła Wojciechowska, możliwe jest rozważenie stalkingu, bo mieszkańcy kamienicy z ul. Targowej 47 są uporczywie wprawiani w poczucie zagrożenia i żyją w jego poczuciu od wielu tygodni, a także wprowadzanie w błąd organów ścigania.

- Jak wiadomo teraz pełnomocnicy właścicieli kamienicy próbują przerzucić na mieszkańców winę jakoby to oni sami postanowili sobie przed świętami zgotować taką krzywdę - mówiła Agnieszka Wojciechowska von Heulekom. - To nie może pozostać bez odpowiedzi także dlatego, że w piątek jeden z pełnomocników ujawnił, że zarządca będzie domagał się odszkodowania za wymontowane okna. Dlatego w oddzielnym piśmie do prokuratury zwróciliśmy się o sprawdzenie od kiedy kamienica jest ubezpieczona i czy aby nie ma tu do czynienia z możliwą próbą wyłudzenia odszkodowania.

Koce w drzwiach, wilgoć i znikająca brama

Okna na klatkach schodowych ktoś wymontował w nocy z 19 na 20 grudnia. Zarządcy budynku, firma Midas Property, sugerowali, że zrobił to ktoś z lokatorów. Lokatorzy uważają, że to absurd - po co mieliby wyziębiać swoje mieszkania. Z kamienicy zniknęły bowiem też drzwi wejściowe oraz drzwi na piętrach prowadzące do mieszkań. W ich miejsce lokatorzy powiesili prześcieradła, powiązane ze sobą koce i derki.

- To wariant letni - mówi pani Barbara, która teraz broni się przed zimnem na korytarzu dostawiając do koca pokojowe drzwi harmonijkowe.

W dziurach po oknach zarządca przytwierdził dykty, które jednak nie w pełni zasłaniają otwory. Na klatkach schodowych panują przeciągi. Umieszczone tam termometry pokazują taką samą temperaturę jak na dworze - w południe były to raptem 4 stopnie Celsjusza. Lokatorzy dostrzegli też człowieka, który chodził po dachu z siekierą. Dwa dni później nadeszły deszcze i dach zaczął przeciekać. Nie mogą tego sprawdzić, bo w drzwiach na strychu zamontowano kłódki. Administrator kamienicy odpierał jednak zarzuty. Lokatorzy skarżą się, że nie mogą ogrzać mieszkań. Niektórzy mieszkają tu od kilkudziesięciu lat. Teraz są przekonani, że padli ofiarą tzw. czyścicieli kamienic, którzy mają pozbyć się lokatorów.

To nie wszystko. W sierpniu, za powieszone na fasadzie prześcieradła z hasłami: "Czyściciele nie mogą czuć się bezkarni", "Midas Property - wykurzamy lokatorów, tylko nie mówi nikomu" zarządcy listownie kazali mieszkańcom płacić za banery, ewentualnie za każdorazowy wjazd do kamienicy płacić sto pięćdziesiąt złotych. Zdemontowała została także brama wjazdowa z doklejonymi do niej artykułami o sprawie. Lokatorzy wiedzą, że jedno jej skrzydło zamknięte jest w oficynie na podwórzu. Obok stoi jedno z okien. Wygląda jak te, które zostały zdemontowane. Z korytarzy zniknęły też umywalki.

Z deszczu pod rynnę?

Dotąd miasto przyznało mieszkania kilku lokatorom. Jako pierwsze dostało je - na Stokach - młode małżeństwo z 20-miesięczną córką, która choruje na serce i niedawno przeszła operację. Na miejscu zastali wielki bałagan - stery śmieci, kartonów, wieszaków i potłuczonych butelek. Nie mają pewności czy sprawne jest tam ogrzewanie. W ich mieszkaniu na Targowej jest ok. 6 stopni Celsjusza. Są zdesperowani i póki co pomieszkują u rodziców. W kamienicy mieszka jeszcze kilkoro małych dzieci. Mieszkańcy nie mogą palić w piecach - ekspertyzy mówią o złym stanie kominów.

- Nie wiem, co będzie dalej. Ja jestem chora na serce, maż ma trzecią grupę inwalidzką. Sami zostaliśmy na piętrze i otaczają nas niedogrzane pustostany z pootwieranymi okami - mówi pani Krystyna. - Z jednej emerytury nie jestem w stanie ogrzać mieszkania. Zrobiliśmy w nim kiedyś gruntowny remont biorąc pożyczki byśmy na stare lata mieszkali godnie. Na stare lata marzniemy. Jeśli się przeziębię, boję się, że moje serce tego nie wytrzyma.

- Pełnomocnicy sugerują, że lokatorzy protestują i walczą o swój pobyt tu, bo chcieliby uzyskać mieszkania od miasta. To absurdalna teoria zważywszy na fakt, że lokatorzy sami inwestowali w te mieszkania remontując je i doprowadzając do nich ogrzewanie, a pomysł przyznania mieszkań wyszedł od polityków, i to przed wyborami. To była propozycja radnych i wiceprezydent Agnieszki Nowak, by szukać dla tych państwa mieszkań - mówiła Agnieszka Wojciechowska von Heulekom. - Lokatorzy są oczerniani bezpodstawnie, więc będziemy rozważać czy i w tej sprawie nie wystąpić do sądu.

CZYTAJ WIĘCEJ O KONFLIKCIE LOKATORÓW Z ZARZĄDCĄ KAMIENICY: Mieszkańcy kamienicy przy Targowej protestują przeciw drastycznym podwyżkom czynszu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 129

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

T
Tomasz

Poszukuję osób zniesławionych , pomówionych , pobitych i w inny sposób niezgodny z prawem znieważonych przez Agnieszkę Wojciechowską van Heukelom,
Pora aby odpowiedziała za swoje czyny.
Tomasz Bystry kontakt tomasz.bystry@o2.pl

c
czytelnik

Faktycznie , Boska Kara już lokatorów spotkała- rozum im odebrało. Bo czym wytłumaczyć debilizmy które przed kamerami wygadują?

W
Wasz Anioł Stróż

Lokatorzy ,ja wasz Anioł Stróż mówię wam , że kara was nie minie i na sądzie ostatecznym za swe grzechy odpowiecie . Przykazanie 7 – nie kradnij. Po co okna i drzwi ukradliście . Już Pan na was kare zesłał – zimno wam. Przykazanie 8 – nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu. Sąd Rejonowy za to kare na ziemi wam wymierzy , a Pan nasz na drugim świecie. Przykazanie 10 – ani żadnej rzeczy , która jego jest. Chcecie zawłaszczać nieswoją kamienice , a to grzech. Ksiądz wam rozgrzeszenia nie da.

k
kibic

To przegięcie i najwyższy czas aby kibice sprawy w swoje ręce wzięli . Po meczu ruszamy na Targową i po kolei . Jak na balkonie jest wywieszona szmato to lokator zbiera wpi....l. Musimy pokazać kto w Łodzi potrafi dymić i wyciąć konkurencję . Inaczej szacun stracimy.

S
Sol

Brawo nie ma pełnomocników , to od dzisiaj pełnomocnikami mianujemy Wojciechowską , Lewandowskiego , Bucholcową i pozostałych lokatorów. Jako nowi pełnomocnicy przeprowadzą w kamienicy remonty . Do roboty i już!

A
Ale twarda

A. Wojciechowska - będziesz mogła w Sądzie się bronić. Pozew już czytałaś?

S
Super niespodzianka

No jak Sąd potwierdził , że kamienica niczyja , to znaczy , że teraz będzie własnością Wojciechowskiej , Lewandowskiego , Paradowskiego i pozostałej paczki zadymiarzy na podstawie dziedziczenia przez zasranie muszli klozetowej

K
Kim jest Adaś

Okazuje się , że Adaś Lewandowski. jest wielce zaradny. Przed kamerami opowiada , że od 20 lat mieszka na Targowej. Ze będzie z rodziną eksmitowany i należy mu się mieszkanie od UMŁ. Wniosek o przyznanie takiego mieszkania złożył. A tu okazuje się , że rzeczony Adaś , to u mamusi zameldowany jest.Tam dziedziczenia mieszkanka pilnuje, od UMŁ następne wyłudzić próbuje a na Targowej pasożytuje. BRAWO ADAŚ.

D
Duża niespodzianka

Dnia 2 lutego br. w Sądzie Rejonowym w Łodzi Wydział Karny przesłuchano w charakterze oskarżonych ,lokatorów kamienicy przy ul, Targowej . Termin kolejnej rozprawy wyznaczono na kwieciem. Oszczerstwa są karalne.

to oszuści

niszczą cudzą własność i naciągają miasto na koszty. Ciekawe co na to Prokuratura ?

a
anioł

a te typy jeszcze grożą na forach.

ttp://tvtoya.pl/news/show/9289,1

k
kjkj

Art 234 kk 238 kk fałszywe oskarżenie i powiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie. A. Wojciechowska nagrabiła sobie. Już toczy się w Sądzie Rejonowym w Łodzi przeciwko niej proces o zniesławienie Zarządców kamienicy , a teraz 2 artykuły z kodeksu karnego - gratuluje....

k
kolega

Spójrzcie na zdjęcia udręczonych lokatorów. Ten pan w okularach , który na większości zdjęć czule tuli swoją prostatę , to ADAŚ LEWANDOWSKI – pierwszy zadymiarz w kamienicy i cichy dyrygent „protestu” .Były pracownik telewizji Toya. Do mediów drogę znał .Sam dobrze przędzie , gdyż w kamienicy zajmuje 2 mieszkania , przed kamienicą parkują jego 3 samochody. Wszędzie użala się na krzywdy jakich jakoby zaznał . W wywiadzie telewizyjnym twierdził , że we wrześniu 2014 r zostanie wyrzucony z rodziną z mieszkania . I cóż - mamy styczeń 2015 r, a Adaś na Targowej trwa. Próbował po drodze mieszkanie od UMŁ wyłudzić , ale mu nie wyszło . To dymi dalej. Założę się , że gdyby spytać Adasie „gdzie są okna ” , to okaże się , że Adaś dobrze wie.

#Sokół#

Droga Redakcji. Ja przepraszam , ale świeżo w temat wchodzę i dopiero dzisiaj obejrzałem materia z występów na ul. Targowej. Czy to jest jakaś grupa rekonstrukcyjna ? Bo domyślam się , że przy waszej reżyserii odgrywano scenę wypędzania Żydów z Łodzi w 1968 r.i odbierania im kamienic. Ta pani Wojciechowska , odgrywała aktywistkę partyjną , a lokatorzy zachowywali się jak dawni proletariusze znaczy durni i zawistni. Rok 1968 to brzydki okres naszej historii , ale jednak naszej i należy o niej pamiętać . Poinformujcie na forach kiedy będzie następny występ tej grupy rekonstrukcyjnej ponieważ chciałbym pokazać to mojemu małemu synkowi , aby wiedział czego w naszej historii musimy się wstydzić

m
medyk

Z medycznego punktu widzenia i opisu w artykule wynika , że większość lokatorów z ulicy Targowej z uwagi na stan zdrowia , kwalifikuje się do hospitalizacji. Proponuję chorych na serce przemeldować na oddział kardiologii , chorych na raka na onkologię , chorych psychiczne do psychiatryka , złodziei do więzienia i problem sam się rozładuje. Kamienica będzie pusta.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3