Tauron Liga. Od zwycięstwa zaczęły sezon siatkarki ŁKS Commercecon

Trener Alessandro Chiappini udziela wskazówek swym podopiecznym
W Opolu przeciwko UNI zagrały siatkarki ŁKS Commercecon w pierwszym meczu nowego sezonu Tauron Ligi.

W pierwszym secie od wyniku 9:8 dla ŁKS Commercecon zaczął się koncert Łódzkich Wiewiór. Łodzianki były nie do zatrzymania i następną fazę seta wygrały 10:1. Przy zagrywce Lany Scuki nasze dziewczęta zdobyły osiem punktów. Prowadziły 19:9 i wiadomo było, że tego seta nie przegrają. Valentina Diouf zdobyła 7 punktów w tej partii, a Kamila Witkowska - sześć. W końcówce seta debiutujący w ŁKS trener Alessandro Chiappini wprowadzał już rezerwowe, młode zawodniczki.
Drugiego seta łodzianki grały już na większym luzie, przez co gra stała się bardziej wyrównana. Gospodynie prowadziły nawet 16:15, ale kilka minut później było już 21:17 dla ŁKS. Tym razem serię punktów nasza drużyna notowała przy zagrywkach Klaudii Alagierskiej-Szczepaniak. Łodzianki wygrały seta do 20.
W trzecim secie znów delikatnie się niepokoiliśmy. Nasz zespół przegrał pięć piłek z rzędu i siatkarki z Opola prowadziły 13:10. Na boisku pojawiła się Julita Piasecka. Kiedy weszła na zagrywkę zrobiło się tylko 16:15 dla gospodyń. Wiewióry walczyły, ale opolanki utrzymywały przewagę. Atak Julity Piaseckiej, a w następnej akcji - blok Klaudii Alagierskiej-Szczepaniak dał nam remis po 20. Skuteczna Julita Piasecka wyprowadza łódzki zespół na prowadzenie 22:21. Trwa doskonała gra tej zawodniczki. Po jej kolejnym ataku jest już 23:21. Zdenerwowane opolanki popełniają błędy. Set kończy się wygraną łodzianek do 21, a cały mecz 3:0.
MVP meczu: Valentina Diouf.

Następny mecz ŁKS Commercecon rozegra już w Sport Arenie w Łodzi w czwartek o 21.00 z Legionovią, byłym zespołem trenera Alessandro Chiappiniego. Trwa sprzedaż karnetów na mecze Łódzkich Wiewiór: on-line w serwisie https://sportarena.makis.pl i w kasach przy al. Unii.
Dla kibiców przedłużających karnety przygotowano je w identycznej cenie jak w poprzednich sezonach. Dla nowych karnetowiczów ceny kształtują się następująco: ulgowy (od 5. do 16. roku życia) – 120 zł, normalny (powyżej 16. roku życia) – 250 zł. Dla osób chcących jeszcze bardziej wesprzeć sekcję klub przygotował karnet Siatkofan. Cena to 200 zł za karnet ulgowy i 400 zł za karnet normalny. W cenie takiego karnetu są: wejścia na wszystkie mecze fazy zasadniczej, fazy play-off, Puchar Polski (jeśli będą rozgrywane w Sport Arenie).

UNI Opole - ŁKS Commercecon 0:3 (15:25, 20:25, 21:25).
ŁKS Commercecon: Klaudia Alagierska-Szczepaniak 5, Valentina Diouf 16, Zuzanna Górecka 7, Kamila Witkowska 13, Roberta Ratzke, Lana Scuka 4, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Anastazja Hryshchuk, Angelika Gajer, Kinga Drabek (l), Julita Piasecka 3. Trener: Alessandro Chiappini.