TauronLiga. Siatkarki Grot Budowlanych były bliskie ustanowienia rekordu

Pewne zwycięstwo odniosły siatkarki Grot Budowlanych, choć nie pojawiła się na parkiecie kontuzjowana Monika Fedusio. W meczu z zespołem z Tarnowa, który nie mógł być gospodarzem (kłopoty z halą) i mecz przeniesiono do Łodzi, podopieczne trenera Macieja Biernata rozniosły w puch rywalki.

Pierwszego seta wygrały do 12. Nie był to jednak rekord sezonu, bo łodzianki wygrały już seta w lutowym meczu z Uni Opole do 12, a rekord ustanowiły w meczu 26 lutego z MKSKalisz. Trzecią partię wygrały wtedy do 11.
Drugiego seta siatkarki Grot Budowlanych wygrały, ale już nie tak błyskotliwie, ale pewnie. Do 22.

W trzeciej partii gra była wyrównana do stanu 17:17. Końcówkę seta lepiej rozegrały tarnowianki i wygrały.
Czwarty set był kropką nad i. Grot Budowlane remisuowały w środku seta 16:16, ale później odjechały rywalkom. Zdobyły trzy punkty z rzędu (dobre akcje Julii Kąkol) i już nie pozwoliły odebrać sobie zwycięstwa.

Mecz trwał 97 minut, a za MVPuznano Turczynkę Melis Durul.

W ostatnim meczu Grot Budowlane Łódź podejmą w roli gospodarza ŁKS Commercecon Łódź. Mecz odbędzie się we wtorek, 28 marca o 17:30. W środę Chemik Police zagra z Developresem. Wtedy poznamy pary ćwierćfinałowe pierwszej rundy play-off. Teoretycznie siatkarki Grot Budowlanych mogą jeszcze zająć piąte miejsce, o ile pokonają w derbach ŁKS Commercecon za trzy punkty, a oba mecze po 0:3 (z Developresem i Radomką) przegrają siatkarki MKS Kalisz. Mało prawdopodobne, więc pewnie Grot Budowlane skończą na szóstym miejscu.
Jeszcze przed startem walki o medale czeka nas Final Four Pucharu Polski. W sobotę 1 kwietnia o 14.45 Chemik zagra z Grot Budowlanymi, a o 18 ŁKS Commercecon z Developresem. Nazajutrz o 14.45 finałowy mecz o Puchar Polski. Będą emocje.

Roleski Grupa Azoty Tarnów – Grot Budowlani Łódź 1:3 (12:25, 22:25, 25:23, 20:25)

Grot Budowlani Łódź: Ewelina Polak 3, Aleksandra Kazała 22, Marta Pol 5, Melis Durul 23, Adrianna Kukulska 4, Dominika Sobolska 5, Justyna Łysiak (l) oraz Justyna Kędziora, Martyna Łazowska, Julia Kąkol 8, Małgorzata Lisiak 4, Judyta Gawlak. Trener: Maciej Biernat.