TauronLiga. Siatkarki Grot Budowlanych Łódź nie dały rady mistrzyniom Polski. Zdjęcia

Martyna Łazowska
Martyna Łazowska Fot. Krzysztof Szymczak
W meczu piątej kolejki Tauron Ligi siatkarki Grot Budowlanych przegrały we własnej hali w Łodzi z mistrzyniami Polski Chemikiem Police.

Rekordowo wielu widzów zgromadziło się na meczu Grot Budowlanych z mistrzyniami Polski. Kibice liczyli na wygraną łodzianek i dobrą siatkówkę. Wygranej nie było, ale nikt nie nudził się w Sport-Arenie.
Najbliżej wygranej w secie łodzianki były w drugiej partii. Podopieczne trenera Macieja Biernata prowadziły 17:16, później był remis 22:22, ale siatkarki Grot Budowlanych przegrały trzy ostatnie piłki w secie.
MVP meczu reprezentantka Polski Maria Stenzel, libero z Chemika, która w latach 2018-2021 grała w Grot Budowlanych.
Łodzianki zajmują ósme miejsce w tabeli, a następny mecz rozegrają w sobotę 3 grudnia o 19 w Łodzi z MKS Kalisz.
Grot Budowlani - Chemik Police 0:3 (16:25, 22:25, 17:25).
Grot Budowlani: Monika Fedusio 9, Małgorzata Lisiak 1, Melis Durul 10, Aleksandra Kazała 10, Dominika Sobolska 4, Ewelina Polak, Justyna Łysiak (l) oraz Martyna Łazowska, Justyna Kędziora, Julia Kąkol, Judyta Gawlak. Trener: Maciej Biernat.