Te rasy psów źle znoszą samotność! Lepiej nie pozostawiaj...

  Te rasy psów źle znoszą samotność! Lepiej nie pozostawiaj ich samych w domu

  (sndr)

  Gazeta Lubuska

  Gazeta Lubuska

  Rasy psów, które źle znoszą samotności. Lepiej nie pozostawiaj tych psów samych w domu! Te psy nie mogą być samotne!
  Te rasy psów źle znoszą samotność! Lepiej nie pozostawiaj ich samych w domu
  1/8

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©pixabay.com

  Psy to zwierzęta stadne, nie znoszą samotności: tak samo jak wiele osób. Są jednak takie psy, które szczególnie źle znoszą samotność. Pozostawienie ich samych w domu, może mieć fatalny wpływ na ich kondycję psychiczną. Sprawdź koniecznie, czy wśród tych ras psów nie ma twojego pupila. Może się okazać, że twój pupil również nie znosi samotności, a ciebie nie ma całymi dniami w domu... Jeśli tak, to nie wróży to niczego dobrego...
  Wiedzieliście, że są rasy psów, które nie znoszą samotności? Możliwe, że nie mieliście o tym pojęcia, ale wybrano pięć ras psów, które nie potrafią radzić sobie z samotnością. Jeśli masz pupila i należy on do jednej z wymienionych pięciu ras psów to pamiętaj: nie możesz zostawić go samego w domu. Ten pies może nie znosić samotności!

  Skąd wiemy, że właśnie te psy nie mogą być samotne? Na podstawie przeprowadzonego badania...
  Danny Wilson jest znanym i cenionym szkoleniowcem i specjalistą od psów. Ten ekspert wskazał, że istnieje pięć ras psów, które szczególnie mocno nie radzą sobie z samotnością. Jeśli często w twoim domu nie ma jego domowników, a ty sam masz zapełniony dzień co do każdej godziny, a chcesz mieć pupila, rozważ lepiej, na jaką rasę psa postawić. Psy, które nie znoszą samotności, nie powinny pojawić się w pustym domu. To nie będzie dla nich dobre, ani dla waszej relacji...

  Wiedzieliście, że istnieją rasy psów, które nie znoszą samotności?  Mawia się - zresztą nie bez powodu - że psy to najlepsi i najwierniejsi przyjaciele człowieka. Nie sposób się nie zgodzić z tym stwierdzeniem. Pamiętajmy jednak, że przyjaźń działa w dwie strony: na tej relacji powinien korzystać zarówno człowiek, jak i pupil.

  Uważaj! Te rasy psów nie znoszą samotności
  Zobacz galerię

  Te psy nie lubią być samotne. Poznaj rasy psów, które nie znoszą samotności  Są rasy psów, które są indywidualistami: potrzebują kontaktu z człowiekiem, ale nie musi być on zbyt intensywny. Istnieją jednak też takie rasy psów, które są towarzyskie i wrażliwe, a kontakt z człowiekiem jest im potrzebny niemal tak bardzo jak tlen.

  Danny Wilson na podstawie swoich obserwacji stwierdził, że istnieją rasy psów, które nie znoszą samotności i nie będą się dobrze czuły w pustym domu.

  Są to psy, które są wesołe, ciekawe świata, wierne i bardzo towarzyskie. Świetnie sprawdzają się jako wierni towarzysze dzieci, a także seniorów. Dodatkowo większość z nich to psy o dużej inteligencji: bystre, spostrzegawcze, potrafiące współdzielić z człowiekiem rozmaite emocje.

  Jeśli twój dom nie jest domem pełnym ludzi, a ty sam nie spędzasz w nim zbyt wiele czasu, bo prowadzisz aktywny tryb życia, albo dużo czasu spędzasz w pracy, to z pewnością nie powinieneś przygarniać pod swój dach tych czworonogów. Jeśli te psy będą czuły pustkę i samotność, to z pewnością nie wpłynie to dobrze na Wasze relacje.  WIDEO: Poznaj najbardziej przyjazne rasy psów!

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo