Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Teatr Muzyczny w Łodzi: Piosenka jest dobra na wszystko. Szczególnie na premierę w „Muzycznym” ZDJECIA

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Spektakl „Piosenka jest dobra na wszystko!” w Teatrze Muzycznym był gotowy już w grudniu minionego roku, ale pandemiczne ograniczenia uniemożliwiły pokazanie przedstawienia publiczności. Teraz nareszcie można zorganizować premierę z udziałem widzów.

Na spektakl „Piosenka jest dobra na wszystko” składa się 25 utworów autorstwa mistrzowskiego duetu: Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, czyli legendarnego Kabaretu Starszych Panów. Autorem scenariusza i reżyserem widowiska jest Jacek Bończyk.

- Subiektywnie wybrane piosenki Kabaretu Starszych Panów układają się tak, by dramaturgicznie budować zabawną historię, utrzymaną w pięknej, uniwersalnej i poetyckiej estetyce - zapowiada twórca przedstawienia.

Wśród wybranych utworów znalazły się tytułowa „Piosenka jest dobra na wszystko”, ale także „Już czas na sen” czy „W czasie deszczu dzieci się nudzą” oraz inne nieśmiertelne przeboje. Skrzące się dowcipem muzyczne, niebanalne opowiastki z morałem to świetna okazja, by zaprezentować wokalne i aktorskie umiejętności artystów łódzkiej sceny.

- Wiem z całą pewnością, że widownia tęskni za teatrem, teatrem muzycznym, za bardzo dobrą piosenką, a my przygotowaliśmy to tak, żeby widzowie wyszli stąd nieco lżejsi o ileś problemów i spojrzeli na świat nieco jaśniej, trochę żartobliwiej, jak to w Kabarecie Starszych Panów bywało - podkreśla Jacek Bończyk.

Zadania zmierzenia się z ikonicznymi wykonaniami piosenek podjęli się artyści doskonale znani bywalcom Teatru Muzycznego w Łodzi: Emilia Klimczak, Justyna Kopiszka, Paweł Erdman, Piotr Płuska i Marek Prusisz. W obsadzie znalazła się również Klementyna Umer (bratanica Magdy Umer), aktorka i wokalistka, która zyskała popularność rolami w warszawskich teatrach Rampa, Kwadrat czy Teatr 6. piętro, nagrała też płytę z kompozycjami Jerzego Wasowskiego „Tajemnica”, docenioną przez krytykę i słuchaczy.

Kierownictwo muzyczne nad spektaklem Michał Zarych. Za aranżacje odpowiada Konrad Wantrych, a za choreografię Inga Pilchowska. Scenografię przygotował Grzegorz Policiński, a kostiumy Ewa Posmyk. Solistom na scenie towarzyszą muzycy orkiestry Teatru Muzycznego.

Premierowy pokaz z udziałem publiczności odbędzie się w piątek 26 lutego od godz. 18.30. Spektakl można zobaczyć również w sobotę 27 lutego (godz. 18.30) i niedzielę 28 lutego (godz. 17). Bilety w cenie 55-75 złotych.

Zobacz również

W imię zasad i wolności. Komentarz Pawła Fąfary, redaktora naczelnego Polska Press Grupy

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki