Teatr Muzyczny w Łodzi rozpoczyna nowy sezon

  Teatr Muzyczny w Łodzi rozpoczyna nowy sezon

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Katarzyna Chlebny i Rafał Kmita w łódzkim teatrze
  1/2
  przejdź do galerii

  Katarzyna Chlebny i Rafał Kmita w łódzkim teatrze ©Maciej Stanik

  Zaledwie dwie premiery zapowiedział na razie na nowy sezon artystyczny łódzki Teatr Muzyczny. Skromny budżet placówki sprawia, że będzie to kolejny czas walki o przetrwanie.
  Na początek Teatr sięgnie po sprawdzone rozwiązanie. W ubiegłym sezonie spodobało się dziwowisko kabaretowe "Jeszcze nie pora nam spać", przygotowane z krakowską Grupą Rafała Kmity, i w tym roku zatem pierwszą premierą sezonu będzie wspólna produkcja. Wybrano znany już tytuł "Aj waj!, czyli historie z cynamonem".

  - Premiera tego spektaklu odbyła się w 2005 roku w krakowskim Teatrze Stu - opowiada Rafał Kmita. - Od tamtego czasu zagraliśmy to przedstawienie blisko czterysta razy w całym kraju i za granicą, muszę przyznać, że z dużymi sukcesami.

  W Łodzi pierwsze spektakle "Aj waj!, czyli historie z cynamonem" zobaczymy 24, 25, 27 i 28 września. - W stosunku do krakowskiej premiery zmienili się aktorzy biorący udział w spektaklu, doszli łódzcy, a przede wszystkim nowe są aranże piosenek, bo rozpisane na orkiestrę teatralną - wyjaśnia Rafał Kmita.

  - Dla nas, aktorów, to duże przeżycie - podkreśla Katarzyna Chlebny z zespołu Rafała Kmity. - Gdy usłyszeliśmy nasze piosenki zagrane przez orkiestrę, poczuliśmy prawdziwy dreszcz emocji.

  Na 6 listopada zaplanowano premierę widowiska dla dzieci "Pan Lutosławski". To projekt łączący muzykę, elementy gry aktorskiej, choreografię i animację, który powstał przy współpracy z Fundacją Zygmunta Noskowskiego, dzięki dotacji ministra kultury. - Chcemy pokazać Witolda Lutosławskiego jako niezwykłą osobowość, która całe życie poświęciła sztuce - mówi autorka scenariusza, Bogumiła Dziel-Wawrowska.

  Jeśli fundusze pozwolą, Teatr Muzyczny chciałby przygotować jeszcze jedną premierę sezonu, już w przyszłym roku. Byłaby to prawdopodobnie operetka "Wielka księżna Gerolstein" Jacquesa Offenbacha.

  Co poza tym? Teatr Muzyczny tradycyjnie już funkcjonować będzie jako scena impresaryjna. Jeszcze w tym roku zobaczymy tam m.in. Raya Wilsona, Justynę Steczkowską, Bajm, Krzysztofa Krawczyka, kabaret Neo-nówka, Michała Bajora, Zakopower, spektakl "Ślub doskonały"z Pawłem Małaszyńskim.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo