Teatr Nowy w Łodzi zaprasza na premierę spektaklu "Wiele...

  Teatr Nowy w Łodzi zaprasza na premierę spektaklu "Wiele demonów" [ZDJĘCIA, FILM]

  Aida Stępniak

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Teatr Nowy w Łodzi zaprasza na premierę spektaklu "Wiele demonów" [ZDJĘCIA, FILM]
  1/22
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Gałasiński

  Dziś, w piątek, o godz. 19 w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka rozpocznie się premiera spektaklu „Wiele demonów” Jerzego Pilcha.
  Spektakl powstał dzięki współpracy łódzkiej sceny ze stołecznym Teatrem IMKA w ramach projektu DuoPolis Kulturalne Warszawa-Łódź. Reżyserią, adaptacją tekstu oraz opracowaniem scenografii zajął się Mikołaj Grabowski.

  Zobacz też:Teatr Nowy w Łodzi. Spektakl „Fabryka muchołapek” jako teatralny prestage

  Realizatorzy przedstawienia zwracają uwagę na wielowątkowość powieści Jerzego Pilcha - podkreślają poruszane w niej zarówno zagadnienia miłości i śmierci, jak i pożądania oraz utraty.
  Miejscem akcji jest Sigla, miejscowość zasiedlona przez polskich luteranów. Intrygę rozpoczyna zniknięcie urodziwej córki pastora Mraka, Oli, co początkowo zdaje się sugerować, że widownia ma do czynienia z kryminałem. Istotą opowieści jest tu jednak tajemnica. Przedstawienie ma ukazać swoisty demonizm religijnej wspólnoty, stojący w sprzeczności z jej przekonaniami, a akcja będzie zmierzać do zaskakującego końca.

  W obsadzie znaleźli się: Joanna Król, Iwona Bielska (gościnnie), Maria Dejmek (gościnnie), Agnieszka Rose (gościnnie), Łukasz Gosławski, Dariusz Kowalski, Adam Kupaj, Konrad Michalak, Wojciech Oleksiewicz, Tomasz Karolak i Michał Sitarski (gościnnie), Dymitr Hołówko (gościnnie), Marcin Kalisz (gościnnie) oraz Piotr Ligienza (gościnnie). Kostiumy są dziełem Zuzanny Markiewicz i Izabeli Dąbrowskiej, choreografie opracowała Katarzyna Małachowska, a za reżyserię świateł, multimedia odpowiada znakomity twórca oraz dyrektor teatrów, Michał Grabowski.

  Czytaj:I Festiwal Spektakli Crowdfundingowych

  Premiera spektaklu „Wiele demonów” odbędzie się na Dużej Sali Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka (wejście od ul. Więckowskiego 15) w piątek 28 kwietnia. Początek o godz. 19. Następnie widowisko będzie można oglądać w sobotę 29 kwietnia i w niedzielę 30 kwietnia (początek obu przedstawień o godz. 19).

  Bilety na spektakl premierowy kosztują 69 zł, na kolejne pokazy bilety normalne kosztują 30, 45 i 60 zł, bilety ulgowe 30, 35 i 45 zł.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo