Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Teatr Powszechny i Teatr Kamila Maćkowiak z nagrodami na festiwalu teatralnym w Katowicach

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Mariusz Ostrowski jako Krzysztof Krawczyk w spektaklu „Chciałem być” Teatru Powszechnego w Łodzi
Mariusz Ostrowski jako Krzysztof Krawczyk w spektaklu „Chciałem być” Teatru Powszechnego w Łodzi Maciej Zakrzewski
Spektakle „Chciałem być” z Teatru Powszechnego w Łodzi oraz „Cudowna terapia” łódzkiego Teatru Kamila Maćkowiaka zdobyły prestiżowe nagrody na 16. Katowickim Karnawale Komedii

„Chciałem być” to muzyczne widowisko w reżyserii Michała Siegoczyńskiego, z brawurową główną rolą Mariusza Ostrowskiego. Przedstawienie zdobyło Nagrodę Publiczności katowickiego festiwalu, wśród spektakli prezentowanych na dużej scenie Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego. Natomiast komediowa „Cudowna terapia”, w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego, z Kamilem Maćkowiakiem, Patrycją Soliman i Mariuszem Słupińskim w obsadzie, została wyróżniona Nagrodą Publiczności na małej scenie Teatru Korez.

Warto przypomnieć, iż spektakl „Chciałem być” głosami widzów został już uznany za Najlepszy Spektakl 2021 roku w Plebiscycie Plastry Kultury, a za rolę Krzysztofa Krawczyka Mariusz Ostrowski otrzymał w Plebiscycie Publiczności tytuł Najlepszego Aktora XXVII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.

Spektakl „Chciałem być” pokazuje życie artysty ze wszystkimi wzlotami i upadkami, opowiada o gwieździe, ale przede wszystkim o człowieku. - Inspirujemy się postacią Krzysztofa Krawczyka, aby dotknąć paradoksu bycia gwiazdą. Najbardziej interesuje mnie pękniecie pomiędzy scenicznym wizerunkiem a tak zwanym normalnym życiem – podkreśla reżyser i autor sztuki Michał Siegoczyński.

Bohaterami "Cudownej terapii" są Joanna i Wiktor - małżeństwo od kilkunastu lat. Mają dzieci, prowadzą ustabilizowane i dość przewidywalne życie. Są typowymi przedstawicielami klasy średniej, nie mają problemów finansowych. Niegdyś bardzo w sobie zakochani, dziś, dobiegając czterdziestki, są emocjonalnie wypaleni, sfrustrowani. Zgodni są co do jednego – winę za rozpad związku ponosi współmałżonek. Na takim właśnie zakręcie życiowym trafiają na terapię.

Katowicki Karnawał Komedii odbywa się od 2007 roku. Organizatorzy co roku w czasie karnawału zapraszają najciekawsze, najlepsze, najbardziej lubiane przez widzów spektakle komediowe z całej Polski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki