Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Technikum Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i jej partnerów wyróżnione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zobacz film o szkole

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Wideo
od 16 lat
Ministerstwo Edukacji Narodowej uznało nowe technikum Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej za szkołę eksperymentalną. Tym samym MEN doceniło autorów jej programu za nieszablonowe podejście do kształcenia. Dotąd działające technika mogły pochwalić się wprowadzaniem nowego fachu jako eksperymentu – ale nie było jeszcze przypadku, by została nim cała szkoła zawodowa.

Technikum Automatyki i Robotyki rozpocznie swój pierwszy rok szkolny we wrześniu 2019 r. To projekt ŁSSE oraz trzech firm działających w Strefie (Ceramika Tubądzin, Miele oraz Delia Cosmetics). Do tego dochodzi wsparcie Politechniki Łódzkiej.

Po pierwszym naborze powstaną dwie klasy o specjalności, którą dotąd wykładały tylko uczelnie. Ale MEN uznał technikum ŁSSE za szkołę eksperymentalną. Tym samym – jako pierwsza w Polsce – dostała ona zgodę na przeniesienie automatyki i robotyki na poziom technikum. W dodatku nie było jeszcze przypadku, by cała szkoła zawodowa prowadziła wyłącznie innowacyjne klasy.

– Technikum jest odpowiedzią na potrzeby rynku pracy – mówił w poniedziałek (15 lipca) Marek Michalik, prezes ŁSSE. Poinformował o decyzji MEN na dzień przed opublikowaniem w naszym regionie list absolwentów gimnazjów i podstawówek (tzw. podwójny rocznik) zakwalifikowanych do liceów i szkół zawodowych. Bartosz Rzętkiewicz, dyrektor Technikum Automatyki i Robotyki, przewidywał, że – mimo dużego zainteresowania ofertą - w szkole ŁSSE mogą pozostać jakieś wolne miejsca dla dobrych kandydatów.

– Decyzja MEN daje gwarancję uczniom, że ich dyplomy, certyfikaty czy uprawnienia będą honorowane w Polsce i na arenie międzynarodowej – mówiła Wiesława Zewald prezes Strefy Edukacji, organu stworzonego do prowadzenia technikum.

Siedzibą szkoły jest budynek przy ul. Milionowej 12 – w pobliżu głównej siedziby ŁSSE. To miejsce zajęć z teorii. Na praktyczne uczniowie przyjdą do Politechniki Łódzkiej. Młodzież skorzysta także z Zatoki Sportu, czyli z obiektu PŁ m.in. z basenem “olimpijskich” rozmiarów.

W związku z bogatą ofertą miesięczne czesne będzie wynosiło 300 zł (i do końca nauki nie wzrośnie). Technikum zapowiedziało też wprowadzenie systemów stypendialnych.

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki