Ten list rozejdzie się po kościach...

  Ten list rozejdzie się po kościach...

  Joanna Leszczyńska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz pisze list otwarty do "Przyjaciół lekarzy", by "uczciwie" porozmawiali z nimi o swoim środowisku. "Prawdziwego lekarza nic tak nie boli jak krzywda pacjenta, jak śmierć, której można było uniknąć" - napisał minister.
  Joanna Leszczyńska

  Joanna Leszczyńska ©Grzegorz Gałasiński

  Środowisko medyczne bardzo podpadło opinii publicznej. "Opinię" tę, podobnie jak ministra, boli śmierć pacjenta, której można było uniknąć. Ale minister musi wiedzieć, że ludzie nie czekają już na kolejne listy, odezwy, narady i zgrabnie brzmiące hasła. Czekają na konkretne działania, które sprawią, że nie będziemy co kilka tygodni słuchali o błędach lekarskich, zaniechaniach, niedbalstwie czy błędach "systemu".

  Ludzie boją się - i mają ku temu podstawy - że emocjonalny list ministra, jak wiele podobnych apeli, zwyczajnie rozejdzie się po kościach. Utonie w morzu słów na konferencjach, aż wreszcie zostanie zapomniany. Zwłaszcza że minister jak mantrę powtarza, że "środowisko musi się oczyścić", chociaż jeszcze żadne środowisko na świecie nie oczyściło się samo.

  Chciałabym się mylić, ale rodzi się podejrzenie, że Bartosz Arłukowicz po prostu uznał, że nie wypada milczeć po tak drastycznych historiach z udziałem lekarzy. Czy zatem ów list to populistyczny gest, zademonstrowanie "słusznej" postawy? Przypuszczam, że tak. To raczej normalne w wydaniu polityka, którego na czele Ministerstwa Zdrowia postawiła rządząca partia, dramatycznie walcząca o utrzymanie pozycji w sondażach. Jeśli minister nie jest w stanie wykazać się skutecznymi, konkretnymi działaniami, uderza w strunę emocji. I ucieka w komunały, wygłaszane w telewizji, typu: "Bycie lekarzem to nie tylko i wyłącznie czysta wiedza ekspercka, (...) ale to także rozumienie pacjenta". Wszyscy chcielibyśmy się przekonać, że minister zdrowia naprawdę go rozumie.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  Pijany zajączek we mgle.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 25

  "Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz pisze list otwarty do "Przyjaciół lekarzy", by "uczciwie" porozmawiali z nimi o swoim środowisku."

  Z racji podłego stanu mego zdrowia często zmuszona jestem do...rozwiń całość

  "Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz pisze list otwarty do "Przyjaciół lekarzy", by "uczciwie" porozmawiali z nimi o swoim środowisku."

  Z racji podłego stanu mego zdrowia często zmuszona jestem do wizyt w przychodni zdrowia. Spróbujcie dostać skierowanie na badania specjalistyczne. Albo lekarz odmówi, albo ustawią Was w takiej kolejce, że żyć się odechciewa. Ostatnio wyczytałam, że wizyty u lekarzy mają być odpłatne. Od mojej mojej nędznej emerytury przecież zabieracie pieniądze na fundusz zdrowia. Widać, że zbyt mało! I do tego dołóżmy jeszcze wzięte z sufitu ceny leków. Przemożnie nasuwa się jedno określenie: eutanazja!!!
  Rację miała b.posłanka Beata Sawicka biorąc łapówki. Poniosła Ona wyłącznie odpowiedzialność moralną!!!
  Czy Panu Bartoszowi Arłukowiczowi znane jest pojęcie WSTYDU???zwiń


  Zdjęcie autora komentarza
  Dodatek

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 12

  Tego nie da się zapomnieć!
  Obecna MINISTRA Sportu Joanna Mucha, jeszcze będąc jeszcze szeregową posłanką PO stwierdziła, że starszemu pacjentowi nie opłaca się wykonanie zabiegu wstawienia...rozwiń całość

  Tego nie da się zapomnieć!
  Obecna MINISTRA Sportu Joanna Mucha, jeszcze będąc jeszcze szeregową posłanką PO stwierdziła, że starszemu pacjentowi nie opłaca się wykonanie zabiegu wstawienia protezy stawu biodrowego bo STARSZY PAN NIE ZDĄŻY SIĘ ZREHABILITOWAĆ!!!!
  Wnioski niechaj każdy wyciągnie sam!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo