ZOBACZ
  ZDJĘCIA

  Łódź Disco Fest 2019

  Rozwiń
  Terlecki szuka Lewandowskiego. Piłkarskie Technikum w Łodzi

  Terlecki szuka Lewandowskiego. Piłkarskie Technikum w Łodzi

  Dariusz Kuczmera

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Stanisław Terlecki czarował techniką, gdy grał w ŁKS i reprezentacji Polski

  Stanisław Terlecki czarował techniką, gdy grał w ŁKS i reprezentacji Polski

  Najlepszy technik w historii polskiej piłki nożnej i największy pechowiec, który doznał kontuzji tuż przed mistrzostwami świata w Argentynie, czyli Stanisław Terlecki ma pomysł, jak wyłowić swoich następców. Były piłkarz ŁKS, Cosmosu Nowy Jork otwiera Piłkarskie Technikum.
  Stanisław Terlecki czarował techniką, gdy grał w ŁKS i reprezentacji Polski

  Stanisław Terlecki czarował techniką, gdy grał w ŁKS i reprezentacji Polski

  Na czym ten pomysł ma polegać?

  Stanisław Terlecki: - Technika stanowi sedno piłki nożnej. Wymyśliłem zatem Piłkarskie Technikum działające w Łodzi w ramach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w którym pracuję. Temat podchwycił i stał się jego wielkim orędownikiem Jacek Wolski, który ma doświadczenie w organizowaniu dużych imprez sportowych dla łodzian i nie tylko. Mój pomysł spotkał się z pozytywnym odzewem.

  Uważa Pan, że w łódzkich klubach brakuje dzisiaj takich piłkarzy, jakim był Stanisław Terlecki?

  Łódź zawsze słynęła ze wspaniałych piłkarzy i aż dziw bierze, że dzisiaj musimy importować zawodników z daleka. A ja nie wierzę, żeby w tak dużej aglomeracji, jak Łódź i okolice, nie było świetnych zawodników, doskonale wyszkolonych technicznie. Rzecz polega po prostu na tym, aby wychwycić tych uzdolnionych i oszlifować ich talent.

  Kto będzie mógł uczyć się od mistrza, czyli uczestniczyć w zajęciach Technikum Stanisława Terleckiego?

  Przeprowadzona zostanie rekrutacja. Chodzi o wyłonienie najlepszych. Zaproponowałem organizację otwartych mistrzostw Łodzi w technice piłkarskiej. Mam pięć konkurencji, pięć zadań, którym zostaną poddani walczący o mistrzostwo i chętni do rozpoczęcia zajęć w technikum.

  Bardzo mnie ciekawi, jakie to konkurencje?

  Konkurencje są niby bardzo proste, ale myślę, że niejeden pierwszoligowiec miałby z nimi kłopoty. Pierwsza konkurencja: 45 sekund żonglerki prawą nogą. Druga konkurencja: 45 sekund żonglerki lewą nogą. Maksymalnie można zdobyć pięć punktów. Jeżeli komuś spadnie piłka, odejmuje się mu jeden punkt. Trzecia konkurencja: 45 sekund żonglerki głową. Czwarta konkurencja: slalom z uderzeniem piłki na celność raz lewą nogą, raz prawą. Piąta konkurencja: uderzenie piłki głową do koła zawieszonego na koszu.

  Pan wymyślił te ciekawe konkurencje?

  Nie, ja tego nie wymyśliłem, ale uczestniczyłem w tego typu konkursie. Były to zawody w Warszawie o puchar dla najlepszego technika. Patronem zawodów był sam wielki Lucjan Brychczy.

  Niewtajemniczonym przypomnijmy, że Lucjan Brychczy to były reprezentant Polski. Na treningach ponoć zakładał się z kolegami, że na dziesięć strzałów na bramkę dziesięć razy trafi w poprzeczkę. Często przegrywał, bo trafiał dziewięć razy. Jak Panu poszło w tym konkursie imienia wybitnego technika?

  W tym turnieju uczestniczyłem zanim jeszcze przyszedłem do Gwardii Warszawa. Miałem wtedy 12 lat. To był początek mojej kariery. Wszyscy się zorientowali, że mam jakieś predyspozycje do uprawiania sportu, pomimo tego, że nie byłem zrzeszony w żadnym klubie. Tak trafiłem do klubu. Biorąc pod uwagę mój przykład i przecież nie tylko mój, dochodzimy do wniosku, że uzdolnionych technicznie chłopaków jest cała masa. Trzeba tylko dać im możliwość wykazania się.

  Każdy może się zgłosić do mistrzostw Łodzi i Technikum Piłkarskiego Stanisława Terleckiego?

  Każdy. Nie będę brał pod uwagę tego, czy ktoś jest zrzeszony w klubie, czy jest całkowitym amatorem. Każdy może spróbować swych sił. Podzielimy uczestników na kategorie wiekowe: 7-8 lat, 9-10, 11-12, 13-14.

  Kiedy odbędą się mistrzostwa? I ile kosztuje w nich udział?

  Udział jest bezpłatny. Koszty pokrywa Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wszystkie pomoce i sprzęt jest zagwarantowany. Konkurs odbędzie się 2 kwietnia o godzinie 10 na Orliku przy ul. Karpackiej w Łodzi.

  Mistrzostwa poprowadzi Pan sam?

  Nie. Współpracuję z innymi wybitnymi piłkarzami ŁKS i reprezentacji Polski Mirosławem Bulzackim i Marianem Galantem. Mocno zaangażowany w organizację konkursu jest też Jacek Wolski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

  Czego Pan spodziewa się po organizacji mistrzostw?

  Myślę, że w krótkim czasie przekonamy się, że dobrze wyszkolonych technicznie piłkarzy nie brakuje w Łodzi. Jestem pewien, że mamy utalentowaną młodzież.

  Jak będą wyglądały zajęcia w Technikum Piłkarskim?

  To nie będą treningi, jak w szkółkach czy akademiach. My stawiamy na indywidualizację treningu pod kątem tego, kto jakie ma predyspozycje.

  Jak Pan chce zachęcić młodych ludzi do udziału w mistrzostwach?

  Taki turniej da im wiele. Najlepsi awansują do Technikum Piłkarskiego, a stamtąd można, jak ja przed laty, trafić do każdego klubu. Szukamy w Łodzi Messiego, Ronaldo czy Lewandowskiego. Od roku pracuję w MOSiR i znalazłem zdolnego jedenastolatka, z którym od roku prowadzę treningi. Dostał już propozycję z Herthy Berlin.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy MOSiR

  Ludzie litości (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 6

  Wie tych planach ? Czy tam już serio nie ma na co kasy wydawać ?
  Przecież to jakaś kpina i żart

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PANIE STANISŁAWIE

  LOŻA SZYDERCÓW (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  POWODZENIA W REALIZACJI CELU !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  STAŚ

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 2

  wreszcie zakotwiczyłeś w naszym mieście !!! ja w latach 70-tych przychodziłem na stadion ŁKS-u i mam żywo w pamięci Twoją grę . Takich kozaków jak Ty na lewym skrzydle już nie ma , panuje posucha...rozwiń całość

  wreszcie zakotwiczyłeś w naszym mieście !!! ja w latach 70-tych przychodziłem na stadion ŁKS-u i mam żywo w pamięci Twoją grę . Takich kozaków jak Ty na lewym skrzydle już nie ma , panuje posucha . trochę , ale tylko trochę zbliżył się do Ciebie Jacek Ziober , lecz on był bardziej sprinterem niż technikiem jak Ty , który wielu drewniaków ośmieszał , a niektórzy z nich po meczu chodzili jak pijani . super sprawa , że przekazujesz właśnie w Łodzi swoje doświadczenie z zakresu techniki , prowadzenia piłki , dryblingu , zwodu , i strzału w światło bramki z czym dzisiejsi kopacze mają czasami problemy . pozdrawim Cię serdecznie i nie ruszaj już się nigdy z naszego miasta na stałe , chyba że na czas urlopu . prawdziwi znawcy piłki nożnej Cię uwielbiają i szanują . pozdro .zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Piłkarskie Technikum.

  CR7 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 19

  Stasiek ty bez talencie, będziesz dzieci z kasy trzepał.Ogarnij się i idź do roboty!!!!!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do pastucha powyżej

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

  tacy jak ty , którzy cuchną obornikiem , bo po pracy w gospodarstwie myją się rzadko stracili szansę żeby siedzieć cicho . to ty trzepiesz dzieci buraku cukrowy , a jak oni dorosną to wystawią ci...rozwiń całość

  tacy jak ty , którzy cuchną obornikiem , bo po pracy w gospodarstwie myją się rzadko stracili szansę żeby siedzieć cicho . to ty trzepiesz dzieci buraku cukrowy , a jak oni dorosną to wystawią ci rachunek . wal do stodoły rypnij dyktę i przejdź się kozojebie do obory , bo tam na ciebie czeka narzeczona . wejdź na taboret , kitę na ramie i jazda .zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo

  Rufus (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Naleźało sie burakowi !!!!

  Polecamy

  25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

  25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

  Zakochaj się w historii. Trwa rekrutacja do Olimpiady Solidarności

  Zakochaj się w historii. Trwa rekrutacja do Olimpiady Solidarności

  Do Łodzi zjadą specjaliści od zarządzania. Wśród gości profesor Zimbardo

  Do Łodzi zjadą specjaliści od zarządzania. Wśród gości profesor Zimbardo

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny