Termomodernizacja zgierskich szkół. Prezydent Zgierza...

  Termomodernizacja zgierskich szkół. Prezydent Zgierza podpisał umowę

  Jacek Losik

  Dziennik Łódzki

  Termomodernizacja zgierskich szkół. Prezydent Zgierza podpisał umowę

  ©Polska Press/archiwum

  Prezydent Zgierza podpisał umowę na przeprowadzenie termomodernizacji miejskich placówek oświaty. Wykonawca ociepla m.in. szkoły w Paryżu
  Termomodernizacja zgierskich szkół. Prezydent Zgierza podpisał umowę

  ©Polska Press/archiwum

  Ponad 56 mln złotych kosztować będzie termomodernizacja zgierskich placówek oświaty (35 mln zł ma pochodzić z Unii Europejskiej). Miasto za te pieniądze ociepli: żłobek, 11 przedszkoli, 8 szkół podstawowych i 3 gimnazja (które po reformie oświaty również staną się podstawówkami).

  Prace nie ograniczą się bynajmniej do przyklejenia styropianu do elewacji. W budynkach zainstalowane zostaną nowoczesne technologie, spotykane na przykład w paryskich szkołach. Wykonawca wybrany przez władze Zgierza to warszawska firma Engie Services , która realizuje podobny kontrakt w stolicy Francji.

  Czytaj:Termomodernizacja łódzkich szkół i szpitali. Urząd miasta przeznaczy miliony na ocieplenie [ZDJĘCIA]

  - Jesteśmy w trakcie termomodernizacji blisko 180 paryskich szkół. Ponadto, realizujemy kontrakt w Opalenicy na 8 budynków, w tym zabytkowy ratusz - mówi Paweł Szykowny, dyrektor departamentu efektywności energetycznej Engie Services. - Prace polegają m.in. na zastosowaniu w budynkach inteligentnych systemów zarządzania energią. Warunki w każdym pomieszczeniu są sterowane osobno, na podstawie m.in. pogody.

  Zgierskie szkoły czeka również wymiana okien, drzwi oraz remonty pomieszczeń wspólnych (korytarzy, holi) oraz instalacji. Jak przekonuje Renata Karolewska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Zgierza, dzięki remontom magistratowi uda się zaoszczędzić sporo pieniędzy.

  Czytaj:Światło w parametrach. Termomodernizacja: rady dla właścicieli budynków jednorodzinnych

  - Szacujemy, że dzięki optymalizacji, obniżymy zużycie energii w budynkach oświatowych o nawet 60 proc. Oznacza to, że inwestycja zwróci się w ciągu najbliższych 15 lat - mówi Renata Karolewska.

  Prace mają rozpocząć się za ok. pół roku, po tym, gdy wykonawca otrzyma wszystkie pozwolenia, a zakończyć mają się do 31 sierpnia 2018 r.. Następny krok, jaki planują urzędnicy to ocieplenie budynków komunalnych, hali MOSiR i UMZ i Urzędu Stany Cywilnego.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tzn rano krłazon i kawwa ?

  b (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  dolce vita mmmm

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo