Tesco w Galerii Łódzkiej, oraz 8 innych marketów w całym kraju, zostanie zamknięte. Zwolnieni będą kolejni pracownicy sieci.

We wtorek, 6 czerwca, brytyjska sieć handlowa poinformowała o zamiasrze zamknięcia dziewięciu nierentownych marketów. Jednym z nich jest sklep mieszczący się w Galerii Łódzkiej.

- Decyzja o zamknięciu sklepów nigdy nie należy do łatwych - mówi Martin Behan, Dyrektor Zarządzający Tesco w Polsce. - W każdym z 9 przypadków, przez minione lata sklepy przynosiły straty, zmniejszając w ten sposób środki, które moglibyśmy przeznaczyć na rozwój naszego biznesu w Polsce z myślą o naszych klientach i pracownikach w całej Polsce.

Poinformowaliśmy już o tym pracowników, naszym priorytetem jest teraz wspieranie ich i zaoferowanie alternatywnych stanowisk w sklepach w regionie. Ta trudna decyzja pozwoli nam budować silniejszy, trwalszy biznes Tesco w Polsce.

Tesco w Galerii Łódzkiej ma zostać zamknięte do 14 września, podobnie 8 innych marketów w Białymstoku, Głogowie, Koninie, Opolu, Oświęcimiu, Wałbrzychu, Ścinawie i Żywcu.

To nie pierwsze cięcia przeprowadzone przez sieć w Polsce. O zamknięciu sklepów i zwolnieniach w Tesco słychać już od marca br.

Tymczasem Galeria Łódzka szuka już nowego sklepu spożywczego, który zastąpi Tesco.

- Aktualnie trwają zaawansowane negocjacje z kilkoma wiodącymi markami z branży żywieniowej - informuje Karolina Woźniak z agencji Moma obsługującej Galerię Łódzką. Nowy sklep ma być mniejszy. - Obecnie konsumenci oczekują kompaktowości, dlatego powierzchnia nowego najemcy nie przekroczy 2,5 tys. mkw. - wyjaśnia Woźniak.

Adaptacja wnętrz pod potrzeby nowego sklepu ma się zakończyć w pierwszej połowie 2018 r.

- Do czasu wprowadzenia nowego brandu zapewnimy ofertę zastępczą - zapewnia Karolina Woźniak.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zwolnienia w Tesco. Hipermarket zamyka sklepy i dział zakupów internetowych

ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem