Test Coopera w Łodzi - jesień 2013 [ZDJĘCIA]

  Test Coopera w Łodzi - jesień 2013 [ZDJĘCIA]

  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Test Coopera w Łodzi - jesień 2013 [ZDJĘCIA]
  1/21
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Gałasiński

  W sobotę każdy łodzianin mógł sprawdzić formę na 200-metrowej bieżni stadionu Politechniki Łódzkiej. Klub Uczelniany AZS PŁ po raz piąty zorganizował akcję "Test Coopera dla wszystkich". Chętnych do biegania w kółko i walki z czasem nie brakowało.
  Nazwa testu pochodzi od nazwiska lekarza Kennetha H. Coopera. Wymyślił on sprawdzian kondycji dla żołnierzy amerykańskiej armii. Próba polega na przebiegnięciu jak największej odległości w czasie 12 minut. Uzyskany wynik porównuje się w opracowanych przez Coopera tabelkach, a kryteria różnią się w zależności od płci i wieku.

  Np. mężczyzna przed trzydziestką, aby uznać swoją formę za bardzo dobrą, powinien przebiec ponad 2800 metrów, ale po pięćdziesiątce wystarczy mu ponad 2400 m.


  Średnio wypadły w swojej kategorii dwie studentki technologii żywności PŁ, Aleksandra Rakowska i Dorota Borowiecka. - Tylko 1750 metrów, ale dopiero zaczynamy przygodę z wysiłkiem, czas podnieść się z fotela, a wiosną będzie lepiej - mówiła Aleksandra.

  Sobotnia, jesienna edycja testu na PŁ przyciągnęła ok. 300 łodzian. - Wiosenna jest popularniejsza, biega 700 osób. Większość uczestników osiąga wyniki dobre - mówił Gabriel Kabza, pracownik Centrum Sportu PŁ.

  W sobotę wyjątkowo ciekawie na bieżni PŁ zrobiło się, gdy zjawili się uczestnicy parkrun, czyli cotygodniowych biegów, które odbywają się rano w Parku im. Poniatowskiego. Zawodnicy parkrun, najpierw o godz. 9 w "swojej" imprezie przebiegli 5 km, a półtorej godziny później na PŁ osiągali odległości oscylujące nawet wokół 3 km.

  Najlepsze osiągnięcia na sobotnim teście dochodziły do 3,5 km.

  ZOBACZ: Parkrun Łódź z 12 października 2013 [ZDJĘCIA]

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "Najlepsze osiągnięcia na sobotnim teście dochodziły do 3,5 km"

  maq (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  macie złe dane, bo jak tam byłem to co najmniej jedna osoba przebiegła 3950m ;)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo