The Four Colors of Łódź - koncert w Wytówni na otwarcie...

  The Four Colors of Łódź - koncert w Wytówni na otwarcie Double Tree by Hilton

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  W miejscu, gdzie kiedyś znajdowała się legendarna Wytwórnia Filmów Fabularnych w Łodzi, w sobotę odbędzie się koncert, który symbolicznie rozpocznie nowy etap kompleksu przy ul. Łąkowej. W klubie Wytwórnia, z okazji otwarcia hotelu Double Tree by Hilton, odbędzie się koncert "The Four Colors of Łódź" muzyki mistrza filmowych kompozycji, Zbigniewa Preisnera.
  Zbigniew Preisner napisał muzykę specjalnie dla Łodzi

  Zbigniew Preisner napisał muzykę specjalnie dla Łodzi ©Grzegorz Gałasiński

  - Ostatni raz byłem w Łodzi chyba z Krzysztofem Kieślowskim - wspomina Zbigniew Preisner. - Miasto bardzo się od tamtego czasu zmieniło. Ale wspominam je z dużym sentymentem; łodzianin Zdzisław Szostak był pierwszym dyrygentem nagrań mojej muzyki, w Łodzi też nagrywałem prawie całą moją muzykę do filmów.

  Koncert będzie podzielony na dwie części. Pierwszą, "The Best of Zbigniew Preisner", wypełnią najsłynniejsze kompozycje artysty. Druga część będzie prawykonaniem trzech utworów powstałych specjalnie na tę okazję. Tytułowy "The Four Colors of Łódź" opowiada o przedwojennej, wielobarwnej i wielokulturowej Łodzi. "The Lumieres Four Saxophones" dedykowany jest powojennej Łodzi Filmowej. A "Hope with Flying Colors" ma być ilustracją Łodzi nowoczesnej.

  W Wytwórni wystąpią orkiestra Filharmonii Łódzkiej, Chór Filharmonii Częstochowskiej "Collegium Cantorum", a także Elżbieta Towarnicka i Hanna Banaszak. Oprawę przygotowuje malarz Andrzej Fogtt, a poetka Ewa Lipska napisała wiersz "Cztery kolory: Nadzieja", który wszedł do utworu "Hope with Flying Colors". Pierwszą część koncertu zza pulpitu dyrygenckiego poprowadzi Adam Klocek, a drugą - sam Zbigniew Preisner.

  Koncert zostanie zarejestrowany i wyemitowany w TVP 2.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo