The Look Of The Year. Piękne dziewczyny stoczą walkę o...

  The Look Of The Year. Piękne dziewczyny stoczą walkę o wyjazd do Włoch

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  The Look Of The Year. Piękne dziewczyny stoczą walkę o wyjazd do Włoch
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szymczak

  15 kandydatek na topmodelkę powalczy w sobotę w Łodzi o tytuł The Look Of The Year 2013. Gala finałowa konkursu odbędzie się o godz. 20 w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
  Podczas pokazu finałowego w Łodzi jury wybierze modelkę The Look Of The Year, która będzie reprezentowała Polskę na światowym konkursie w tym roku. Na gali finalistki zaprezentują się w kolekcjach najbardziej znanych i cenionych projektantów mody oraz marek odzieżowych. Po raz drugi w The Look Of The Year zobaczymy kreacje Macieja Zienia. Najnowsze kolekcje zaprezentują też: duet Paprocki&Brzozowski, duet Bohoboco, Arkadiusz Taraska.


  CZYTAJ TEŻ: The Look of The Year. Zobacz kandydatki na topmodelki

  Na imprezie nie zabraknie gwiazd show-biznesu. Gwiazdami muzycznymi finału będą: Natalia Lesz, Marta Podulka i Juliusz Kamil. Finał poprowadzą Tomasz Kammel, Paulina Drażba i Ewa Wojciechowska. Panie będą towarzyszyły kandydatkom na tzw. backstage'u, żeby pokazać, jak wygląda konkursu od kuchni.

  Finał The Look Of The Year będziemy mogli zobaczyć w TVP2 w czwartek 29 sierpnia o godz. 21.

  - Pierwszy raz będziemy mieli telewizyjny finał w TVP2. Jest to pierwsza w Polsce impreza modowa, która będzie miała retransmisję w telewizji. Nie robimy tego, żeby ośmieszyć dziewczyny ani przestraszyć i pokazać, jak się boją, cierpią i płaczą, czyli wzbudzać tanie emocje u widzów. Chcemy pokazać je jako eleganckie kobiety, w eleganckim otoczeniu - mówi Jagoda Piątek-Włodarczyk, prezes The Look Of The Year Polska.

  Jurorami są projektanci: Maciej Zień, Bohoboco, Paprocki & Brzozowski i redaktor naczelna "Viva Moda". Wszyscy będą oceniać na żywo, rozmawiając, która kandydatka im się podoba najbardziej i dlaczego.

  - Będzie sześć wyjść w pokazach. Zrezygnowaliśmy z dużej liczby pokazów marek. Będą tylko dwa: marki Liu Jo i Meva Fashion. Ten ostatni przygotuje pokaz bielizny. Będzie się on jednak mocno różnił od pokazów na wyborach miss. Zamiast odkrytych majtek i wyciętych staników, będą tiulowe koszulki - mówi Jagoda Piątek-Włodarczyk. - Chcemy pokazać świat modelek z prawdziwej, ale eleganckiej strony. Świat, który nie zagraża młodej dziewczynie, ale ją kształtuje.

  Przed finałem dziewczyny miały pierwsze publiczne pokazy - prezentowały w środę kreacje młodych projektantów w ramach Premiere Runway w Centralnym Muzeum Włókiennictwa.

  CZYTAJ TEŻ: The Look of the Year. Młodzi projektanci ubrali modelki

  Laureatki konkursu w Łodzi wezmą potem udział w światowym finale we Włoszech. Zwyciężczyni dostanie kontrakt z renomowaną agencją modelek.

  W ubiegłym roku światowy finał The Look Of The Year we Włoszech wygrała Polka, Angelika Lipa. Pokonała 70 modelek z całego świata. Angelika podpisała kontrakt z agencją modelek w Mediolanie.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo