The Look of The Year. Zobacz kandydatki na topmodelki...

  The Look of The Year. Zobacz kandydatki na topmodelki [ZDJĘCIA+FILM]

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  The Look of The Year. Zobacz kandydatki na topmodelki [ZDJĘCIA+FILM]
  1/74
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szymczak

  Mają od 172 do 178 centymetrów wzrostu, długie nogi, oryginalną urodę i takie samo marzenie - zostać topmodelką. Ma im w tym pomóc konkurs The Look Of The Year, w którym co roku wybierana jest najlepsza modelka. Zwyciężczyni polskiej edycji pojedzie na międzynarodowy finał do Włoch.
  Przygotowania do konkursu rozpoczęło 15 kandydatek. Żeby stanąć do walki o tytuł w finale musiały pokonać aż 300 dziewczyn, które wysłały zgłoszenia do konkursu. W półfinale walczyło 80 kandydatek. Przeszły najlepsze.

  Wśród nich jest łodzianka - Klaudia Rajnert. Karolina uczy się w XIII Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi. Marzy o karierze modelki, ale twardo stąpa po ziemi.

  - Po maturze chcę zdawać na medycynę - mówi Karolina.

  Kandydatki do Łodzi przyjechały już w sobotę, by rozpocząć próby. We wtorek otworzyły wystawę studentów Politechniki Łódzkiej w Off Piotrkowska.

  Gala finałowa konkursu odbędzie się 24 sierpnia w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Po raz pierwszy finał konkursu będzie transmitowany przez telewizję. Relację z gali będziemy mogli obejrzeć w TVP2, 29 sierpnia o godzinie 21.

  - Chcemy pokazać prawdziwe i nielukrowane oblicze tego konkursu. Na pewno nie będzie wyśmiewania, ani poniżania dzie-wczyn, tylko godna walka o bilet do kariery - tłumaczy Jagoda Piątek-Włodarczyk prezes The Look Of The Year Polska. - Te dziewczyny mają osobowość i mimo młodego wieku dużą świadomość i wiedzę na temat świata mody.

  Laureatki konkursu wezmą udział w światowym finale we Włoszech. Zwyciężczyni dostanie kontrakt z renomowaną agencją modelek.

  W ubiegłym roku światowy finał The Look Of The Year we Włoszech wygrała Polka, Angelika Lipa. Pokonała 70 modelek z całego świata.

  - Staramy się, aby dziewczyny miały kontakt z projektantami od samego początku, dlatego co roku zapraszamy znanych polskich twórców. Oni też oceniają dziewczyny - mówi Piątek -Wło-darczyk.

  Zobaczymy kreacje Macieja Zienia, duetu Paprocki&Brzozowski, Bohoboco, Arkadiusza Taraski. Nie zabraknie gwiazd muzyki, wystąpią Marta Podulka i Natalia Lesz. Finałową galę poprowadzi Tomasz Kammel.

  Częścią tegorocznej edycji jest "Premiere Runway", czyli pokazy młodych projektantów. Impreza odbędzie się w środę o godz. 18 w Centralnym Muzeum Włókiennictwa.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy Pani Joanna Barczykowska czyta własny tekst przed drukiem?

  czytelnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

  Klaudia czy Karolina? Dla niej to raczej ma znaczenie :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  łapka w górę, kto chce Puzia

  rozmarzona (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  Jestem pod wielkim wrażeniem jego konferansjerki -Pełna profeska ! :-) :-) :-)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  o boże..

  ktoś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 19

  Klaudia Rajnert, nie Karolina -.-

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jak to Kammel???????????

  zauroczona zawiedziona (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 18

  Kammel, a nie Puzio??????????? To już nie będzie to samo - proponuję zbojkotować tę Galę :p :D :p :D

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo