Thomas Phibel odchodzi z Widzewa. Kto go zastąpi w obronie?

  Thomas Phibel odchodzi z Widzewa. Kto go zastąpi w obronie?

  Paweł Hochstim

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Wiele można zarzucić Thomasowi Phibelowi, ale umiejętnościami przerasta wszystkich obrońców w Widzewie i większości innych klubów ekstraklasy. Jego brak z pewnością będzie bardzo odczuwalny.
  Thomas Phibel nie zagra już w Widzewie

  Thomas Phibel nie zagra już w Widzewie ©Paweł Łacheta

  Jak już informowaliśmy Phibel lada dzień zostanie piłkarzem rosyjskiego Amkaru Perm. Widzew zarobi na jego odejściu niespełna 400 tysięcy euro, które - jak się dowiedział portal widzewiak.pl - zapłacił nie klub, a sam piłkarz. Formalnie wygląda to więc tak, że Phibel rozwiązał umowę z Widzewem i zapłacił za to odszkodowanie.

  Nie ma wątpliwości, że kwotę tę wyłożył nowy klub Phibela, ale dzięki temu Widzew nie będzie musiał rozliczać się z jego poprzednim agentem, który miał zagwarantowane 40 procent wartości ewentualnego transferu.

  Phibel w ubiegłym sezonie był gwiazdą ekstraklasy, ale w tym roku już tak nie błyszczał. Wyraźnie nie radził sobie ze sprawami pozaboiskowymi.
  Piłkarz był zniechęcony swoimi zarobkami, które były wypłacane z opóźnieniem. Nie podobało mu się też to, że część jego zaległości nie zostało wpisanych do zestawienia długów w ramach upadłości układowej klubu.

  Argument szefów Widzewa, że "nie mogą zapłacić, bo przecież tego nie ma w upadłości układowej" zupełnie do niego nie trafiał. I trudno się dziwić - przyjechał do Polski, żeby zarabiać pieniądze, a nie kochać Widzew. Francuz miotał się, opuszczał treningi, bez zgody jeździł na testy. To było oczywiście naganne, ale - przy odrobinie dobrej woli - można niezadowolenie piłkarza zrozumieć.

  Szkoda, że Widzew traci Phibela, bo jeszcze kilka miesięcy temu był to jeden z najważniejszych, a o ile nie najważniejszy zawodnik zespołu trenera Radosława Mroczkowskiego. Gdyby Widzew finansowo był klubem dobrze poukładanym, to i teraz Phibel grałby lepiej. To oczywiste.

  Mroczkowski musi poradzić sobie z zastąpieniem Phibela. Z pewnością głównym kandydatem jest Kevin Lafrance, Francuz z obywatelstwem Haiti, który niedawno związał się umową z łódzkim klubem. Piłkarz nie jest jeszcze potwierdzony do gry, ale to ma zmienić się w ciągu najbliższych godzin. Jego zatrudnienie też nie jest przypadkowe - w Widzewie wszyscy zdawali sobie sprawę, że odejście Phibela jest tylko kwestią czasu.

  Kogo jeszcze do dyspozycji ma Mroczkowski? Przede wszystkim dwóch młodych graczy - Piotra Mrozińskiego i Rafała Augustyniaka. Obaj są utalentowani, ale do sportowej klasy Phibela dzisiaj jeszcze im daleko. A Widzew potrzebuje graczy już, dzisiaj, a nie za rok, czy dwa...

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wysyp grzybów

  hunter (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  widać znowu wysyp grzybów zamiast w lasach to na forum,żebraki z 9 ligi

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a radek , nie ?

  POLAK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

  a moze radek matusiak wspomoglby macierzysty klubik ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kibel

  x (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 7

  mysle ze kibela moze godnie zastapic na stoperze pawel janas .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nie pierwszy i nie ostatni

  olo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 7

  ktory wolal zaplacic zeby nie grac w tym szambie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PANI ŻYDZ EWA TO ŚCIEMA !

  śżk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 9

  A kto decydował o tym jakie długi widzewu będą wpisane w upadłość a jakie nie?
  Jak to się mogło stać,że jedne długi są wpisywane a drugie nie?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Powodzenia!

  tylko WDZW (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

  Phibel - może jeszcze kiedyś o Tobie usłyszymy

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo